Політв’язень, українець Олег Сенцов написав лист російським кінематографістам, які підтримують його. Текст в Інтернеті опублікував кінопродюсер з Росії Євген Гінділіс.
Новину передає «Преса України».
Олег Сенцов продовжує голодування. У СІЗО він написав лист-звернення до колег з Росії. Українець подякував їм за те, що вони не побоялися встати за його підтримку.
«Тим, хто надів футболки і не тільки! Друзі-кіношники! Дякую вам всім за те що ви робите. За те що не мовчіть. Не боятися – це виявляється так нескладно, правда? Важко зробити лише перший крок. Хтось його зробив одразу, а хтось лише недавно, але я всім і кожному вдячний з вас за сміливість. Я розумію, що ви ризикуєте відкрито підтримуючи мене зараз, живучи в цій країні. Я не пишу і не називаю імен та прізвищ не тому що їх не знаю чи не ціную, а боюся просто когось забути або особливо виділити. Я вдячний вам усім. Зрушення у свідомості радянських людей, що призвели спочатку до перебудови, а потім до краху імперії і свободи почався саме коли кінематографісти почали ці зміни зі свого з’їзду в 80-х роках минулого століття. Можливо що і вам належить та ж місія і завдання, щоб зруйнувати ще більш потворну імперію, яка зараз вибудувана і продовжує еволюціонувати у вашій країні. Удачі вам в цьому! Але не забувайте при цьому знімати прекрасні фільми!», – написав Олег Сенцов.
До слова, омбудсмен з Росії Тетяна Москаленко пообіцяла провідати Олега Сенцова, щоб особисто проконтролювати стан його здоров’я. Також вона повідомила, що звернулася до влади з проханням допустити до українця вітчизняних медиків, яких представляють родичі і адвокат Сенцова.
Тим часом Кремль публічно відмовив у проханні генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда. Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що ніякі звернення і прохання не є підставою для звільнення політв’язня.
[articles_related]

