Site icon Пресса Украины

Боржників аліментів в Україні будуть притягати до кримінальної відповідальності

В Україні продовжують захищати права дітей, усе більше контролюючи неплатників аліментів. Так, якщо боржник буде чинити тиск або погрожувати держвиконавцю, його притягнуть до кримінальної відповідальності.

Новину передає «Преса України» з посиланням на повідомлення міністра юстиції України Павла Петренка. 

Петренко розповів, що після введення у дію жорсткіших правил щодо неплатників аліментів, державним виконавцям почали усе частіше погрожувати. 

 «Я закликаю виконавців, щодо яких з боку боржників здійснюються спроби тиску чи погроз, негайно письмово інформувати про такі факти Міністерство юстиції. Ми вживатимемо заходи для притягнення таких боржників до відповідальності, в тому числі й кримінальної. Жодних поблажок чи можливостей для уникнення застосування норм закону до окремих боржників бути не може. Закон застосовується однаково до всіх, хто має борги зі сплати аліментів, незалежно від їхніх імен, прізвищ чи посад», – заявив міністр.

Додав, що нововведення стосовно боржників не відміняє класичні інструменти стягнення заборгованості. 

«Виконавці так само мають шукати майно, рахунки та інші активи боржника й накладати на них арешт з метою погашення заборгованості… Нині зареєстровано 192 тисячі виконавчих проваджень, які перебувають на виконанні в бухгалтеріях підприємств, на яких працюють боржники. Не рідко після направлення документів на підприємства виконавці забувають про них. Хоча, відповідно до чинного законодавства, бухгалтерія має регулярно інформувати органи ДВС про стан виконання виконавчого документа», – акцентував Петренко.

Також зі слів міністра стало відомо, що скоро у тих, хто має платити аліменти, будуть стягувати відсоток не лише з офіційної зарплатні. 

«Необхідно провести інвентаризацію таких виконавчих проваджень. Обов’язково направити запити за місцем роботи боржника і безпосередньо боржнику щодо необхідності надання звітів. І, найголовніше, у більшості випадків суд постановляє стягувати відсоток з доходу особи, яка платить аліменти. А дохід у боржників є не лише за місцем роботи. За цим напрямком необхідно провести повний комплекс заходів щодо виявлення активів, майна та доходів боржника з метою перерахування обсягу заборгованості та стягнення відповідних коштів», – резюмував Павло Петернко.

Нагадаємо, у боржників аліментів почали забирати права на керування транспортом, а також їм заборонили виїзд із України. 

[articles_related]

Exit mobile version