Мустафа Найєм розкрив перші деталі закону про реінтеграцію Донбасу. За його словами, Україна вперше визнала дві довідки, які видають російські найманці в ОРДЛО.
Про це нардеп написав на своїй сторінці у соцмережі, новину передає «Преса України».
Сьогодні, 18 січня, український депутат Мустафа Найєм розповів про одну поправку до закону про реінтеграцію Донбасу, який впродовж трьох днів розглядали у ВРУ. Він заявив, що Київ все ж визнаватиме певні довідки з ОРДЛО. Мова йде про документи, які підтверджують факт народження та смерті людини.
Такі документи видають органи окупаційних адміністрацій РФ в ОРДЛО. Автором відповідної поправки став сам Мустафа Найєм.
«Справа в тому, що зараз молодим батькам і родичам померлих на окупованих територіях, які хочуть отримати документи українського зразка, доводиться підтверджувати народження і смерть в судовому порядку. Сама по собі процедура абсурдна – можливості реально перевірити ці факти в українських судах немає», – пояснив депутат.
При цьому він наголосив, що міжнародна практика показує, що визнання таких довідок ніяк не свідчить про визнання окупаційного режиму. Як повідомлялось раніше, Кабмін дав добро на реєстрацію новонароджених в зоні АТО дітей. Вони автоматично отримуватимуть українське громадянство.
[articles_related]

