«Найбільш ненависний чоловік в Америці» Мартін Шкрелі постав перед судом, який виніс рішення про те, що він винний в шахрайстві. Як було доведено в суді, бізнесмен постійно брехав інвесторам. У підсумку, може сісти не на один рік.
Новину повідомляє «Преса України».
Шкрелі, якому 34 роки, став широко відомий в США після того, як його компанія викупила патент на рідкісні ліки, а потім підняла ціну на ці ліки в десятки разів. Процес стосується не цього скандалу, а звинувачень в тому, що Шкрелі протягом ряду років обманював інвесторів і використовував шахрайські схеми, вивівши 11 мільйонів доларів з власної компанії Retrophin. Процес у справі завершився в кінці липня.
Бізнесмен звинувачувався за вісьмома пунктами. У підсумку журі присяжних за підсумками п’яти днів обговорень визнало його винним в трьох пунктах, включаючи шахрайство з цінними паперами і змові з цією метою. Вирок підприємцю буде винесено пізніше. Шкрелі загрожує до 20 років в’язниці.
За заявою прокурора Аліксандри Сміт, Шкрелі постійно брехав інвесторам в своїй компанії. Прокурор розповіла, що Шкрелі в одному випадку видавав себе за випускника Колумбійського університету, в іншому – заявляв, що був занадто бідний для здобуття вищої освіти, а в третьому – заявив, що кинув коледж подібно засновнику Apple Стіву Джобсу.
Нагадаємо, Шкрелі очолював компанію Turing Pharmaceuticals, яка викликала скандал, викупивши патент на ліки проти ВІЛ/СНІД і підвищивши їх ціну з 13,5 долара до 750 доларів за упаковку. Шкрелі також відомий екстравагантними витівками на публіці – так, його аккаунт був вилучений Twitter за докучання журналісту. У минулому Шкрелі купив за 2 мільйони доларів альбом групи Wu-Tang Clan для власного використання, а потім оприлюднив його в інтернеті.
[articles_related]