Site icon Пресса Украины

У Росії зраділи рішенню суду в Гаазі за позовом України

У зовнішньополітичному відомстві РФ прокоментували попереднє рішення Міжнародного суду ООН за позовом України проти Росії. Його привітали, розцінивши як постанову, яка спростувала висунуті звинувачення Києва проти російської сторони.

Новину повідомляє «Преса України».

«19 квітня Міжнародний Суд ООН виніс рішення на вимогу України про тимчасові заходи в рамках справи України проти Росії про застосування Міжнародної конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму (МКБФТ) і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (МКЛРД). Суд без голосування визнав, що претензії України до Росії по МКБФТ безпідставні і, відповідно, умови для застосування попередніх заходів відсутні. Суд також закликав сторони розгляду працювати над повним виконанням Мінських домовленостей, визнавши при цьому, що ці домовленості були схвалені і підписані, зокрема, представниками Донецька і Луганська – факт, який намагається заперечувати Україна», – йдеться в офіційному коментарі МЗС РФ.

Крім того, відомство відреагувало і на рішення суду щодо Криму і утиску прав національних меншин на півострові. І воно є позитивним для Росії, вважають в МЗС.

«Відносно МКЛРД Суд не підтримав жоден з тимчасових заходів, затребуваних Україною. Претензії Києва щодо того, що Росія, мовляв, здійснює політику «стирання культурної ідентичності української та кримськотатарської громад», не були підтримані. Суд також не вважав за обґрунтованим цілий ряд звинувачень України, таких як нібито наявність етнічно мотивованих зникнень, вбивств і затримань в Криму, гонінь на ЗМІ та громадські організації, заборони на проведення мітингів і публічних заходів представників української і кримськотатарської громад або неможливість отримати освіту на кримсько-татарською мовою.

Суд визнав рішення про застосування трьох тимчасових заходів по МКЛРД: один стосується доступності освіти українською мовою, другий – можливостей кримськотатарської громади мати свої представницькі інститути і третій, адресований до України і Росії, – не робити дій, які могли б вести до усугублення суперечки.

Важливо, що Суд зайняв принципову позицію і не підтримав заяви України про нібито «агресію», «окупацію», або про статус Криму як такі, щоне відносяться до суті розгляду», – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН відмовив Україні у вимозі ввести обмежувальні заходи проти Росії у зв’язку з порушенням конвенції про фінансування тероризму. Що стосується утисків прав національних меншин в Криму, то в Гаазі ці звинувачення визнали виправданими.

[articles_related]

Exit mobile version