Британські вчені з’ясували, який вид тварин виживе після апокаліпсису. Найстійкішими виявились морські губки, які пережили усі масові вимирання на Землі. Вони й відновлювали екосистеми після природних катаклізмів.
Про це повідомляє Current Biology, новину передає «Преса України».
Вчені з великобританського Національного музею Уельсу в Кардіффі заявили, що губки єдині виживуть після апокаліпсису. Це відбудеться за рахунок того, що непримітні морські губки мають живучість, адже їх «не беруть» ні високі температури, ні нульова концентрація кисню. Вони харчуються частками органіки з океану, а після апокаліпсису їх буде достатньо.
Усього на планеті Земля було п’ять вимирань. Але після катастроф губки завжди залишались у порядку і не зникали. Відомо, що саме губки швидко відновлюються в глибинах морів. Після цього вони заповнюють порожні екологічні ніші на мілководдях і в глибинах морів. Науковці зазначають, що у деяких випадках різноманіття губок після катастроф у минулому перебільшує кількість сучасних видів губок.
Окрім того, після глобальної екологічної «аварії» зможуть вижити черепашки наутилуси. Саме їх відбитки було знайдено в провінції Чжецзян. Ймовірно, шанси на життя «після смерті» мають ракоскорпіон і великий морський слимак. Губки, на думку вчених, протягом усього існування Землі відіграють важливу роль. Адже саме вони є «інженерами» планети, вони підтримують стабільність екосистем та відновлюють їх після вимирання. Тому після чергової катастрофи, можливо навіть ядерної, виживуть лише губки. Вони будуть домінувати у морях до того моменту, поки екосистеми Землі не відновлять в шостий раз.
Нагадаємо, фахівці НАСА повідомили, що сонячні бурі можуть викликати масове самогубство морських тварин.
[articles_related]