У четвер, 9 лютого, Велика Британія підняла у повітря винищувачі для супроводу двох російських бомбардувальників Ту-160, які пролетіли біля британського кордону.
Про це повідомляє Daily Mail, посилаючись на британські повітряні сили. Новину передає «Преса України».
Як зазначається, літаки Typhoon були підняті за миттєво оголошеною тривогою з баз ВПС у Лоссімуті та Конінгсбі. Їх направили для супроводу двох бомбардувальників РФ, які «знаходилися у зоні потенційної загрози для Британії». Повітряний простір країни російські літаки не порушили.
У свою чергу, офіційний представник Міністерства оборони РФ Ігор Конашенков уточнив, що російські Ту-160 летіли над нейтральними водами Баренцевого та Норвезького морів і Атлантичного океану. За його словами, польоти літаків повітряних сил РФ виконуються «у строгій відповідності до міжнародних правил, не порушуючи кордонів інших країн».
Він підтвердив, що під час патрулювання російські Ту-160 супроводжувалися іноземними літаками, зокрема британськими.
«Для них супровід російський літаків та кораблів ВМФ Росії чомусь завжди вважається виключною подією і головною новиною дня», – додав представник російського оборонного відомства.
Нагадаємо, раніше бойові кораблі та літаки Великої Британії супроводжували у протоці Ла-Манш російську ударну авіаносну групу на чолі з крейсером «Адмірал Кузнєцов», яка поверталася від берегів Сирії. У мережі з’явилося відповідне відео:
[articles_related]

