В окупованому Донецьку й інших населених пунктах почалася паніка через загострення ситуації на Донбасі, як серед місцевого населення, так і в бойовиків. Ватажки останніх розпорядилися евакуювати населення з деяких районів і підготувати бомбосховища. Інформацію про втрати з їх сторони не розголошують, щоб не збільшувати напругу.
Новину повідомляє «Інформаційний спротив», передає «Преса України».
«На територіях, підконтрольних російсько-каральним військам («ДНР»), ростуть панічні настрої серед населення через подальше загострення ситуації на лінії розмежування. Внаслідок пошкоджень на території західних районів Донецька відсутнє або частково відсутнє теплопостачання, електроенергія, вода. Бойовиками проведена часткова евакуація населення Київського району Донецька (північні окраїни міста)», – йдеться в повідомленні «ІС».
Деяку частину місцевих жителів розселили у відомчих гуртожитках Калінінського району міста. Наприклад, 500 евакуйованих донеччан проживають в гуртожитку Донецького медінституту. Місцеві «правоохоронці» посилили патрульний контроль за містом. Почастішали випадки перевірки документів у населення, яке пересувається Донецьком. А в тих, хто порушує комендантську годину, дозволили стріляти.
«Керівникам і персоналу медичних установ Донецька заборонено виїжджати за межі міста аж до особливої вказівки. Одночасно «МДБ ДНР» намагається боротися з поширенням інформації про кількість поранених і знищених бойовиків, яку поширюють серед знайомих і родичів медичні працівники – проведено ряд «профілактичних бесід», винесені попередження», – повідомляють в «ІС».
Серед бойовиків, що беруть участь в бойових діях або забезпечують «правопорядок» і тилову оборону, також наростає паніка. Вони деморалізовані, і їх керівництво робить спроби зняти напругу. Тому поширює дезінформацію про те, що їх «армія» змогла осісти в частині міста Авдіївка в ході боїв. Однак «ополченці» знають реальну обстановку і в це не вірять.
Повідомляється також, що в прифронтовій Горлівці приступили до активної підготовки бомбосховищ, паливних резервів і електрогенераторів.
Нагадаємо, російсько-терористичні сили на Донбасі 94 рази порушили режим тиші за добу, 5 – 6 лютого, в два рази збільшивши кількість обстрілів в порівнянні з попередньою добою. Інтенсивність їх вогневих атак не зменшилася. Крім того, вони активно підключили снайперів до ведення боїв.
[articles_related]