Українська делегація у ПАРЄ у вівторок, 24 січня, звітувала про гуманітарну ситуацію на Донбасі. Про права та життя в окупації «говорили» самі за себе не лише «сухі факти», а й діти – щоправда, з екранів. Українська делегація по-особливому підготувалась до січневого засідання Ради Європи, повідомив очільник делегації з України Володимир Ар’єв. Факти та коментарі звучали від Ірини Геращенко та Надії Волкової, правозахисниці з Української Гельсинської спілки з прав людини.
Новину повідомляє «Преса України».
Ар’єв повідомив, що фільм зняли за підтримки БПП. Продюсувала картину дружина Ар’єва, відома телеведуча Наталка Фіцич.
«В Раді Європи ми показали дуже чуттєвий фільм про дітей Донбасу, зроблений Старожицькою Марією, продюсований Наталкою Фіцич. Фільм створений за офіційної підтримки Блоку Петра Порошенка… Це сухі факти. А на очах деяких глядачів з’явились сльози, коли одна дитина у фільмі з упевненістю сказала, що під час обстрілів впевнена, що завжди прийдуть і порятують Україна і світ», – повідомив очільник української делегації у ПАРЄ.
Геращенко нагадала делегатам про скоєні Росією злочини проти дітей Донбасу. Окрім «сухої статистики» Геращенко озвучила й невідомі до сьогодні цифри смертей дітей, які стали наслідком постійних бойових дій на території ОРДЛО.
«Україна виступає категорично проти втягування дітей в конфлікт, ми маємо десятки фактів залучення підлітків бойовиками до роботи на блокпостах, а російські сайти і газети друкують численні репортажі про воєнізовані табори для підлітків, де дітей з окупованих територій муштрують на майбутні війни. Я розповіла про історію підлітків, яких з вересня 2016 утримують в тюрмі в ОРДО за «диверсії». Попри обіцянки, які ОРДО дали ОБСЄ, діти і досі залишаються за ґратами. Від конфлікту на Донбасі страждає щонайменше 1700000 дітей по обидва боки лінії зіткнення. За час військової агресії щонайменше 68 дітей загинуло, поранено 186. Очевидно, що ці цифри неповні і неточні, бо ми не маємо повної інформаціі про долі дітей на окупованих територіях», – заявила Геращенко.
За словами Геращенко, Україна допомагає дітям із окупованих територій. Багатьох – вивезено на реабілітацію, однак є й такі, яких забрати із території бойових дій важко. Ось, що про це повідомила Геращенко:
«Залишаються невирішеними питання перевезення кількох будинків для дітей з важкими діагнозами, лежачих дітей, яких ми не встигли евакуювати в 2014, і яких українській владі просто не віддають, не зважаючи на наше наполягання. Так само залишається заблокованим питання доступу міжнародних гуманітарних місій на окуповані території і їх нормальної там роботи, зокрема, і тих організацій, що опікуються допомогою дітям як найбільш вразливій соціальній категорії. Через війну 1937 дітей залишилися сиротами, і ця цифра щотижня зростає, бо режим тиші щодня порушується».
За словами віце-спікера Верховної Ради українська влада все ж має план вирішення цих проблем. За словами Геращенко, Україна заручається підтримкою міжнародних організацій, сприяє програмам реабілітації і протезування дітей. За її даними, у програмах реінтеграції Донбасу, ключову роль влада відводить відновленню саме освітніх і гуманітарних об’єктів. Окрім усього зазначеного, Геращенко нагадала й про спеціальну програму навчання дітей і молоді з окупованих територій в українських вузах.
Нагадаємо, раніше віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що українська делегація у ПАРЄ має репутацію жорсткої і монолітної. Українські політики, разом із партнерами із ПАРЄ, планують зупинити спроби легітимізувати дії Росії на різних міжпарламентських майданчиках.
[articles_related]