Тривалої «сміттєвої облоги» Льовова, так її називає віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, не було б, якби не цькування президентською партієї політсили Анрія Садового. Київ не може пробачити успішності львівського мера та процвітання самого міста. Сироїд переконана, що львів’ян змушують проміняти свободу на сміття.
Про це повідомляє «Преса України».
Сироїд звинуватила владу країни у блокуванні процесу підготовки до будівництва на Львівщині сміттєпереробного заводу.
«6 лютого будемо «святкувати» річницю відколи Мінрегіонбуд блокує виділення Європейським інвестиційним банком 70 млн. доларів на будівництво сміттєпереробного заводу і рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Цей проект був започаткований майже два роки тому, задовго до підпалу сміттєзвалища. Цикл будівництва сміттєпереробного заводу – два-три роки. За цей рік Львів був би на півдорозі до омріяного вирішення сміттєвої проблеми», – заявила Сироїд.
Аналізуючи ситуацію, що нині склалась із вивозом львівського сміття, Оксана Сироїд вказала на політичний підтекст проблеми. Зокрема, вона заявила, що підпал сміттєзвалища у Грибовичах стався у переддень голосування у ВР за зміни до Конституції у частині правосуддя. Політсила «Самопоміч», мера Львова Андрія Садового, не голосувала за ці зміни.
«Підпал сміттєзвалища стався у переддень голосування у ВР за зміни до Конституції у частині правосуддя для того, щоб «простимулювати» голосування фракції «Самопоміч». І саме підпал для фракції став одним із аргументів на користь «не голосувати». Загибель людей під час гасіння пожежі стала «подарунком» для цинічних режисерів сміттєвого перформансу. Із зловтішною посмішкою вони не приховували, що для них «було гріх цим не скористатися» (цитата)», – пояснила Сироїд.
Для пошуку жертв трагедії суд закрив сміттєзвалище, нагадала політик.
«А далі на СБУ була покладена відповідальність за те аби громади сіл Малехова та Грибовичів не дали згоди на відновлення роботи сміттєзвалища. Сіл, які живуть коштом городини, яку вирощують, завдяки сміттєзвалищу, маючи безкоштовну воду від Львова. Городину вони продають на львівських ринках, продукуючи, між іншим те саме львівське сміття. І люди у селах це усвідомлюють. Так само вони усвідомлюють, що сміттєзвалище без рекультивації обернеться для них екологічною трагедією. І рекультивувати сміттєзвалище на цьому етапі можна лише самим сміттям, а потрібне їм сміття – у Львові. Але залежні від компромату «місцеві еліти» тримають своїх людей заручниками».
Також засудила Сироїд і тиск на перевізників, з яким вони стикаються у областях України під час перевезення сміття. Це, на її думку, ще одна частина плану президентської партії по «знешкодженню» Садового та його політичної сили.
[articles_related]