Американські вчені представили нові докази того, що низькокалорійна дієта збільшує тривалість життя. Вони провели дослідження та вияснили, яким чином дієта впливає на життя макак-резусів.
Про це повідомляє Nature Communications. Новину передає «Преса України».
Американські вчені з Національного центру вивчення приматів в штаті Вісконсін (WNPRC) та їх конкуренти з Національного інституту старіння в Дікерсона провели два експерименти, які мали протилежні результати. Їх автори неодноразово звинувачували один одного в неправильній дієті і методиці спостережень. У результаті учасники двох груп об’єднались в одну та провели спільне дослідження. Керівником стали Андерсон та Джулія Меттісон.
Вони проаналізували минулі досліди та вивчили результати нещодавніх спостережень. Відмінність у результатах полягала у тому, що вчені починали позбавляти мавп їжі у різному віці. Відомо, що у минулому столітті проводились експерименти на мишах. Коли їх позбавляли харчування у перші дні життя, то у цілому це скорочувало його тривалість. А мишей переводили на низькокалорійну дієту в старшому віці та у літні роки, то це подовжувало життя.
Після проведення дослідження, результати двох груп збіглись. Ті мавпи, які почали обмежено харчуватись на перший або другий рік життя, мали підвищену тривалість життя. В середньому ці примати жили на два-чотири роки довше, деякі особини доживали до 35-40 років, що майже в півтора рази більше, ніж типові терміни життя макак-резусів в неволі.
Нещодавно одній з макак виповнилось 43 роки. Також відомо, що дієта поліпшила стан здоров’я приматів. Обмежене харчування дозволило вести активний спосіб життя в глибокій старості. За словами вчених, аналогічний результат дієти також буде спостерігатись і в людей, які вирішили перейти на здорове харчування.
Нагадаємо, вчені дізнались, щоб знизити розвиток короткозорості, людина повинна бодай годину свого часу присвячувати прогулянці.
[articles_related]