Site icon Пресса Украины

Чи можна їсти пророщену картоплю: попередження лікарів про небезпечні наслідки

Ілюстративне фото

Чи можна їсти пророщену картоплю: попередження лікарів про небезпечні наслідки

Картопля є популярним і смачним продуктом, багатим на клітковину, вітаміни та мінерали. Однак не кожна картопля є корисною для здоров’я. Проросла або з зеленими плямами картопля містить вищий рівень токсичних речовин, які можуть завдати шкоди вашому організму, попереджають лікарі, повідомляє “Преса України” з посиланням на  EatingWell.

Згідно з словами сертифікованої дієтологині Лорен Гарріс-Пінкус, картопля містить два види глікоалкалоїдів, соланін і чаконін. Ці токсини природного походження є найбільш концентрованими в паростках, зеленій шкірці і вічках картоплі. Хоча соланін і чаконін не завжди небезпечні, їх надмірна кількість може призвести до неприємних симптомів.

Зелені плями на картоплі є ознакою надлишку глікоалкалоїдів. Хоча хлорофіл, який надає картоплі зелений колір, не є токсичним, його наявність свідчить про те, що токсинів у картоплі може бути більше, тому таку картоплю краще не їсти.

Доктор Ендрю Столбах, токсиколог, пояснює, що вживання пророщеної картоплі може спричинити різноманітні шлунково-кишкові розлади, такі як спазми, діарея, нудота та блювота. В окремих випадках надмірне споживання може призвести до зниження артеріального тиску, лихоманки та навіть смертельних наслідків, хоча такі випадки надзвичайно рідкісні.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Experimental and Basic Medical Sciences в 2024 році, виявлені поодинокі випадки смертельного отруєння після вживання картоплі з високим рівнем токсинів. Зазвичай симптоми отруєння проявляються через кілька годин після споживання, але в деяких випадках можуть з’явитися пізніше. Лікування такого отруєння зазвичай можливе вдома.

Як знизити токсичність картоплі

Найкраще викидати пророщену картоплю із зеленими плямами, оскільки її споживання може бути небезпечним для здоров’я. Якщо ж ви все-таки вирішили приготувати таку картоплю, рекомендується видалити всі паростки і зелені ділянки. Проте дієтологи попереджають, що навіть після обрізки токсини можуть залишатися в картоплі.

Глікоалкалоїди не зникають під час приготування картоплі, навіть якщо її смажити, запікати або кип’ятити. Тому намагайтеся вибирати тільки якісну, здорову картоплю і зберігати її в правильних умовах.

Правильне зберігання картоплі

Зберігати картоплю слід у прохолодному, темному та добре провітрюваному місці, наприклад, у коморі або спеціальній шафі. Уникайте зберігання картоплі на високих температурах або під прямим сонячним світлом, оскільки це стимулює утворення токсичних речовин, таких як соланін, і робить картоплю небезпечною для вживання.

Нагадаємо що Україна збільшила імпорт картоплі.

Exit mobile version