Site icon Пресса Украины

Рак простати. Чому виникає захворювання

Screenshot

При розвитку онкологічного процесу в тканинах передміхурової залози (рак простати) слід якомога швидше звернутись до лікаря. Однак злоякісна пухлина частіше вражає чоловіків у віці після 50 років.

Серед причин злоякісної трансформації простати першочергово називають вікові зміни в організмі та спадкову схильність. Серед ризикових факторів можна відмітити незбалансоване харчування, низьку фізичну активність, куріння, а також професійні фактори – роботу з канцерогенними складами, які можуть спровокувати рак. Доброякісна аденома передміхурової залози може стати злоякісною при відсутності своєчасної операції.

Які симптоми онкології простати

Симптомами, які потребують суттєвої уваги зі сторони чоловіка та звернення до уролога, можна назвати наступні:

Рак передміхурової залози є підступною хворобою, яка може розвиватись без видимих симптоматичних проявів на ранній стадії. Чоловікові необхідно проходити регулярні профілактичні огляди, навіть за умови відсутності скарг на здоров’я. В такому випадку можна виявити пухлину мінімального розміру та видалити її до тих пір, коли вона почне загрожувати функціональності простати.

Як лікувати рак простати

На першій та другій стадіях хвороби вдаються до простатектомії – уражену раком простату видаляють, щоб уникнути метастазування пухлини на інші органи. За сучасними технологіями передміхурову залозу можна видалити різними щадними методами. Лапароскопія передбачає доступ до передміхурової залози через невеликі проколи на черевній стінці, а от при трансуретральній техніці до неї добираються без розрізів, використовуючи природний отвір (уретру).

Щадні методи скорочують період відновлення та мінімізують ризики рецидивів Якщо виявлені метастази, то спочатку пухлину пригнічують за допомогою променевої терапії або хіміотерапії. З третьої стадії раку простати потребується довготривале лікування.

Оптимальний спосіб лікування онкології простати визначається в кожному індивідуальному випадку окремо. Проводять діагностику, яка включає УЗД органів сечовидільної системи, гістологію біологічного зразку тканини простати, МРТ та КТ простати, за потреби призначаються додаткові інструментальні обстеження. Визначення стадії, місця розташування та особливостей пухлини стають ключем для ефективного лікувального процесу.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Exit mobile version