RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • Франция пригласила Украину к расшифровке «черных ящиков» самолета МАУ
  • За сутки в Украине от коронавируса умерли 14 человек - СНБО
  • В Украине 706 новых случаев Covid-19

Особливості укладання клінкерної цегли

zmxn 24 мая 2020, 00:20
Особливості укладання клінкерної цегли

Так як цеглини застосовуються в якості одного з основних матеріалів при будівництві різноманітних споруд і промислових приміщень, то чималу увагу варто приділяти і методам їх укладання. І нижче — стаття про особливості роботи з одним з найбільш міцних і надійних матеріалів — клінкерною цеглою.

Укладання клінкеру: принципи та технологія

Перш, ніж приступати до зведення стін або облицювання, необхідно чітко розуміти величину майбутньої будови і її зовнішній вигляд. Це дуже важливо для розрахунку кількості сировини. Адже цеглини з різних партій можуть відрізнятися за кольором, що важливо враховувати для облицювальних робіт. Отже,почнемо. Всі тонкощі кладки клінкерної цегли.

1. Уважно вивчивши проект майбутньої споруди, визначається необхідна кількість цегли. Якщо цього не врахувати, можна зіткнутися з незначною різницею відтінків цегли одного і того ж виробника. При цьому доцільним буде перемішування сировини з різних упаковок, щоб уникнути утворення різнокольорових плям і візуально пом'якшити загальне сприйняття.

2. Необхідність забезпечення місця зберігання. Незважаючи на те, що клінкер є міцним матеріалом і не боїться води, на його поверхні може осісти бруд, що може негативно вплинути на зчеплення між цеглинами.

3. Перед початком використання потрібно зняти пакувальну плівку, щоб випарувався конденсат, який з'являється при зберіганні.

4. Для досягнення найбільш якісного і естетичного укладання потрібно використовувати шаблон. Це дозволить, по-перше, отримати рівномірні шви, а по-друге, не дасть можливості контакту лицьової поверхні цегли з розчином. Якщо, все ж таки, забруднення сталося, потрібно ще не засохлий розчин зняти ганчіркою.

5. Фіксувати цеглу в потрібному положенні краще, використовуючи гумовий молоток.

6. Дуже важливим є дотримання гідроізоляції, щоб запобігти потраплянню вологи всередину кладки.

7. Для вирівнювання кутів кладки цеглу потрібно відпилювати, а не відбивати.

8. Перед укладанням поверхні цеглини потрібно змочувати водою і протягом дня викладати 4-5 рядів.

9. Кожен фрагмент готової стіни необхідно захистити від попадання води і прямих сонячних променів, накривши його плівкою на 14 днів.

Погодні умови для укладання клінкеру

Сталою і довговічною буде споруда, якщо уважно поставитися до температури зовнішнього середовища при роботі. Потрібно пам'ятати, що класти цеглу під час дощу і морозу не слід. Не можна допустити вимивання розчину зі швів на лицьову сторону. А при температурі 0 градусів Цельсія вода замерзає і не взаємодіє зі сполуками розчину. Отже, найкращим часом роботи з клінкером є період з ранньої весни до глибокої осені. Однак, не варто забувати про найкращий температурний режим. А це від +8 і до +23. А при температурі вище +25 розчин буде занадто швидко висихати, що може відобразитися на міцності конструкції.

Вимоги до розчину і швів 

При монтуванні клінкерної цегли бажано використовувати спеціальні суміші, де враховані всі характеристики цегли і вивірені складові. Застосування таких розчинів вбереже від появи висолів і розриву всередині швів після застигання. У будь-якому випадку, слід дотримуватися рекомендацій виробника. Але, в цілому, шов між цеглинами має бути 1-1.5 см (залежно від виду клінкеру). Він повинен бути рівномірно заповнений пластичним, схожим на консистенцію мокрої землі, розчином. Після зв'язування розчину необхідно оформити шов, а надлишки матеріалу видалити.

І, нарешті, можна приступити до фінішної очистки поверхні. Це слід робити за допомогою жорсткої щітки або дерев'яної лопатки.


Больше информации
Комментарии 0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.