RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • В США коп задушил темнокожего мужчину
  • Украинский фильм победил на фестивале в Лос-Анджелесе
  • Аксенов отчитался о ситуации с коронавирусом в Крыму

Про Хвильового...

Марина Кондратенко 13 декабря 2017, 20:30
1261

Про Хвильового....Сьогодні його день народження - 13 грудня 1893 року на території сучасної Сумщини (місто Тростянець) народився один з основоположників пореволюційної української прози Микола Григорович Фітільов - відомий нам як Микола Хвильовий. Доля Хвильового – лише крапля у кривавій чаші того періоду...Повна версія моєї статті на порталі "Український інтерес": Микола Хвильовий: 124 роки проти течії

Серед найвідоміших творів – Україна чи Малоросія?, Мати, Я (Романтика), Солонський яр, Арабески, Легенда, Силуети, Думки проти течії…Деякі з них вивчаються у шкільній програмі, але відчути, наскільки новели, етюди, оповідання, романи чи памфлети Хвильового просякнуті любов`ю до України зможе лише дозрілий читач…і справа, навіть, не у віці, а у глибокому змісті, закладеному в кожну його працю.

Особливо актуальним нині видається вислів його про Україну: “темна наша батьківщина. Розбіглась по жовтих кварталах чорнозему й зойкає росою на обніжках своїх золотих ланів. Блукає вона за вітряками й ніяк не найде веселого шляху” (Микола Хвильовий, “Солонський яр”, 1923 рік).

Таємнича загибель письменника у віці 39 років, трагічні долі унікальних українських митців 20х-30х років ХХ століття - ціле покоління “Розстріляного відродження” (або Червоного ренесансу) – всі вони прагнули змінити історію України, поступово відроджуючи українську націю, культуру й мистецтво. Та чи всі їх імена згадують нащадки? 

P.S.У чому мій Український інтерес? Я хочу пишатися, що живу в Україні! Багато чого потрібно змінювати, але це робота не лише публічних управлінців, а й кожного з нас. Ми маємо цікавитися своєю історією, культурою, бути активними, свідомими громадянами...Україна - Батьківщина найталановитіших у медицині, фізиці, спорті, музиці й літературі...

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.