RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • Украина поспешила дать ООН более $1,6 млн
  • Заряжена на антитела – Известная журналистка представила очередную политическую картину
  • Встречу - зарежу: Украинцы остро отреагировали на оправдание Шмыгаля по локдауну

Олег Сирота: Віртуальна війна, реальні смерті

Олег Сирота 09 июля 2014, 21:27
1822

Сепаратисти, смерті і каліцтва цивільних, постріли «ГРАДів»,  скалічені  долі, невизначеність - і тут ось матч Німеччина - Бразилія, відпочинок в Греції...

По-моєму ми стикнулися з новою,  досі небаченої війною - інтернетною і фесбучною. Це перша така війна в історії людства. Недавні воєнні конфлікти в Сирії, Іраку, Грузії нарешті, вони відбувалися «наяву». Чи як?

Зараз же я не можу зрозуміти, як в той час, коли в одній країні йде війна, а інша на всіх парах мчить у прірву, можна на повному серйозі дивитися і обговорювати результат якогось футбольного матчу.

Один мій товариш воює в підрозділі  на Сході, приїхав у відпустку на сім днів, та сказав:

«На Карачуні,  коли на двадцять хвилин запрацював інтернет, відкрив Фейсбук, почав читати - і закрив. Якась зовсім паралельна планета, чужий Всесвіт. Я просто не розумів, про що все це пишеться. Читати, умовно кажучи, про сім голів в ворота бразильців було абсолютно неможливо».

Ця віртуальна фесбучность, яка стартувала взимку під час протистояння на Майдані нівелює смерті людей. Реальні справжні людські смерті. Вона переводить їх з розряду вбивств в розряд статусів у стрічці.

У громадян країни, яка зазнала військової агресії, у яких «старший брат» безцеремонно відібрав частину території, геть відсутнє відчуття справжньої війни. У Києві це вражає особливо. Чекаєш такого ж підйому нації, який бачив під час Майдану, але немає. Країна сидить і читає про свою війну в Фейсбуці.

Якесь дика невідповідність того, що відбувається ТАМ, з тим, як це відбувається трансформується по дорозі до суспільства, безумовно, є. Щось полетіло в цій коробці передач. І полетіло суттєво.

І коли ті люди, які зараз перебувають там, повернуться, вони, безумовно, почнуть задавати питання.

Я думаю, ці нові фейсбучні війни і дадуть новий вид синдрому інтернет-хвороби. Але він буде вже в реальності. І він буде, мабуть, найсильнішим з усіх.

Україні випало зіткнутися з цим першої.

Олег Сирота

Комментарии1

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.

  • 11.07.2014 18:13

    якщо повернуться(((