RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • Украина поспешила дать ООН более $1,6 млн
  • Заряжена на антитела – Известная журналистка представила очередную политическую картину
  • Встречу - зарежу: Украинцы остро отреагировали на оправдание Шмыгаля по локдауну

Щодо мовного питання

565

ДО ДИСКУСІЇ ЩОДО "ЗАКОНОПРОЄКТУ БУЖАНСЬКОГО"...

Згідно із ст. 10 Конститтуції, "В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин". В цій же нормі зазначено: "Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій територіїУкраїни".

Звідси виникає питання: чи не є законопроєкт Бужанського спробою захисту російської мови у СПОСІБ, який ЗАВАЖАЄ державі виконувати свій конституційний обов'язок щодо забезпечення розвитку і функціонуванню української мови в Україні?

Чому саме такий СПОСІБ захисту російської мови вибрано у законопроєкті Бужанського? Що лежить в основі вибору цього способу: намір допомогти російській мові чи намір створити проблеми для виконання державою свого конституційного обов'язку щодо забезпечення "всебічного розвитку і функціонування української мови"? Ось у чому основне питання!!!

До речі, якщо п.Бужанський чи інший діяч справді турбується про права людини в Україні, то було б доцільно запропонувати законопроєкт про право на безплатне вивчення української мови усіма "іншомовними" громадянами України, оскільки володіння державною мовою відкриває більше можливостей для реалізації себе, своїх прав в Україні, зокрема щодо навчання в ВНЗ, в працевлаштуванні в сферах, які вимагають користування державною мовою, в побутовому спілкуванні тощо. Бо цілком природно, що володіння українською мовою в Україні ЖОДНИМ ЧИНОМ не може бути перешкодою для "вільного розвитку, використання захисту російської, інших мов...", а навіть навпаки - може сприяти цьому.Так само як, наприклад, володіння англійською чи китайською тощо.

Звідки ця абсурдна ідея, що володіння українською мовою "ущемляет" права "російськомовних" чи "іншомовних" громадян щодо розвитку і використання в Україні російської, інших мов? Хто і для чого цю ідею насаджує? Навпаки, не володіти українською мовою, будучи громадянином України, - це ПРОТИПРИРОДНО. Так само, як в Німеччині - німецькою, в Китаї - китайською, в Росії - російською, в Угорщині - угорською, в Румунії - румунською...

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.