RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • 4 популярных мифа о Форексе
  • Путин о Минских соглашениях: Нравится не нравится - терпи моя красавица
  • Писатель прокомментировал озвученные потенциальные жертвы Украины в случае войны

Так очищалась Україна від москвинського бруду

Олександр Вахній 09 сентября 2018, 22:07
2247

Справа боротьби за повернення українців до рідного не обмежується дохрипотним вереском в часі санкціонованих владою мітингів й вкиданням до іноді й непрозорих ящиків папірчиків з позначеними прізвищами вподобаних.

Нещирість сатанинського москвинсько-комуністичного режиму особисто в мене викликала огиду ще з часів шкільної лави. Однією з форм протесту, було регулярне і безжальне вилучення москвомовної макулатури з шкільної бібліотеки. Час засвідчив, що глузд і рація були на моєму боці.

Влітку 1993-го року, мені випала нагода безпосередньо познайомитись з багатьма діячами ОУН(р) про яких до цього лише чув, або читав їхні публікації. На той час, справа україномовного книговидання в Україні перебувала у вкрай незаздрісному становищі. На моє прохання, з США, Канади, Франції, Великої Британії й Австралії впродовж кількох років надсилалась художня й публіцистична література. Стверджую, що якісно вона була набагато кращою, аніж продукована комуністичними борзописцями в часи окупації.

Справа дієвого очищення України від москвомовної макулатури котра продовжувала труїти душі українців, відбирала чимало сил і часу, але альтернативи обраному шляху я не бачив. Переважну більшість отриманої з країн Заходу літератури було передано до бібліотек моїх рідних Черкас,

м. Києва, Лубнів (Полтавщина) й Лубенщини.

Восени того ж 1993-го року, мені випала нагода познайомитись з редактором лубенської газети «Хлібороб» Олегом Гаврильченко. Завдячуючи його старанням, оператором лубенського телеканалу, влітку 1997-го року було зафіксовано процес передачі книжок до Лубенської районної бібліотеки.

Пригадую, що кількість подарованих до Лубенської міської бібліотеки книжок становила кілька сотень, й для їх зберігання було задіяно кілька шаф.

P.S. Завдячуючи відвідинам Лубнів, постало моє знайомство з Ігорем Мосійчуком.

Штампи «Спілка Української Молоді» на книжках виставлялись мною особисто за згоди осіб котрі літературу надсилали.

Дякую скінхедові «Джону» (на відео саме він викладає для огляду книжки з ящика). Євгене, ти не зрадив.

Відеоматеріал був відзнятий на кіноплівку, й пролежав на складі лубенського телеканалу двадцять років. Стараннями вже згаданого Олега Гаврильченка в 2017-му році кадри були оцифровані. Неякісний звук пояснюється розмагніченням плівки на відеокасеті.

                                                                                                                                        Олесь Вахній

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.