RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • Онищенко о встрече Путина и Байдена - Последствия для Украины начались
  • Украинским медикам поднимут уровень минимальной зарплаты
  • Крым затопило двухмесячной нормой осадков - Аксенов пересел на лодку

Сергій Жижко: Забезпечити повну блокаду економіки ОРДЛО!?

viktor trigub 26 января 2017, 18:57
2841

Відомий громадський діяч Сергій Жижко опублікував фактично програмні політичні тези щодо окупованого Донбасу.
Чи почує їх влада?

1. Війна Росії руками сепаратистів Донбасу проти України не завершується і є для нас великим, у тому числі економічним випробуванням.
2. Територія ОРДЛО окупована у першу чергу російською військовою силою. Фінансування окупованої території мала б здійснювати тільки Росія і сепаратисти.
Росія і так фінансує ці території, постарчаючи озброєння, техніку матеріали для війни та зарплати бойовикам. Росія виділяє кошти на соціальні цілі населенню.
3. Звідки, окрім Росії, отримують кошти на війну і фінансування захоплених територій сепаратисти?
У значній мірі це пенсії з українського бюджету і гроші, виплачені Україною (держава, бізнес) за "українські товари з української тимчасово окупованої території" ОРДЛО. (Вугілля, метал, будматеріали, обладнання, електро -водо-газопостарчання, продукти...).
Наша влада хоче сказати, що існує економічно контрольована державою економіка ОРДЛО, яка сепаратистами контрольована тільки адміністративно і політично.
4. Тобто, ми маємо велику частину економіки Донеччини, яку ведемо спільно з сепаратистами для взаємної економічної вигоди. При цьому водночас непримиримо воюємо, дозволяючи сепаратистам руйнувати Україну як цілість.
При цьому водночас у цій ніким не контрольованій (ні українською владою, ні Ахметовим з іншими бізнесменами) економіці процвітає тіньова і кримінальна складова.
5. Вся ця економічна взаємозалежність пояснюється необхідністю підтримувати громадян України, показувати їм добру волю, "переваги українського способу життя", в надії, що сепаратисти так скомпроментують себе політично і економічно, що за них не проголосують донбасці на виборах, коли прийде час втілювати мінські угоди.. Очевидно, що така економічна "співпраця" є свідомою політикою української влади. І дає сепаратистам левову частку для втримування соціально-економічних позицій і сприяє фінансуванню війни для розвалу України. Звичайно, що на цій економічній співпраці гріють руки не тільки сепаратисти, а й крупні чиновники, генерали і бізнесмени.
7. Чи є виправданою, перспективною така гібридна "економіка" в час гібридної війни-АТО? Може влада має дані, що така економіка Україні дуже вигідна і невигідна сепаратистам? Чи, що Україна від блокади багато втратить?
8. Частина суспільства вважає, що слід забезпечити повну блокаду економіки ОРДЛО (яку Україна не контролює). Ніякого руху товарів, промислової продукції, включно з електропостачанням. Окрім виплат пенсій за перевіреними списками.
Такої блокади ОРДЛО довго самостійно не витерпіли б і змогли існувати тільки за рахунок Росії.
9. Чи ведення такої економіки є невиголошеними домовленостями у Мінську, чи якоюсь невідомою "переговірною групою" української делегації, російської і сепаратистами?

Експертне патріотичне середовище генерує чимало чітких, виважених планів вирішення тих чи інших кризових ситуацій.
На жаль, далі Фейсбуку, ті розробки і пропозиції не доходять.
То може варто поширювати цікаві ідеї хоча б вільними україномовними сайтами, що не належать олігархам?!
Тоді влада почує швидше...

Підготував Віктор Тригуб

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.