RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • В Украине планируют не переводить часы
  • Степанов рассказал, сколько украинцев стали в очередь на вакцинацию от коронавируса
  • В Украине стартовала запись на вакцинацию от Covid-19

Чи допоможуть Вінниччині нездійснені плани?

Сергій Cавченко 08 августа 2014, 16:00
2111

Людину судять по її справам. Так здавна ведеться. Так визначають всі провідні релігії. А наміри людини – початок її справ. Якщо судити за цими критеріями про голову Вінницької обласної ради Сергія Свитка, то його справи погані.


Щоб відійти від філософських узагальнень, пропоную розібрати, поки що побіжно, лиш два останніх наміри Сергія Свитка.

Перший – створення на місці Вінницького парку меморіалам жертвам репресій. Заборона святкувати «на кістках» державні свята та пам’ятні дати. Цю ініціативу висловив Сергій Свитко на одній з нарад з вищим керівництвом області. Нарада стосувалася відзначення Дня Незалежності України.

На нараді голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко висловився проти ідеї святкування Дня Незалежності України у Центральному парку культури і відпочинку імені М. Горького у місті Вінниці.

«Планується відзначення Дня Незалежності України. Традиційно пострадянська влада відзначала цей день в так званому «парку культури і відпочинку імені Горького». Відомо, що парк є місцем масових поховань жертв політичних репресій. За даними науковців, і сьогодні на території парку є заборонення від 2 до 5 тисяч не тільки жертв політичних репресій, а й героїв - тих, хто боровся з радянською системою за незалежну Україну. Думаю від цієї радянської практики треба відмовлятися. Потрібно визначити інші місця для відзначення Дня Незалежності України», - вважає Сергій Свитко.
Дійсно, на частині парку є могили жертв репресій. Невинно закатованих вінничан НКВС. І справжні вінничани, що народилися у місті, чиї батьки тут жили, ніколи не забували про це. У 70-80 ті роки минулого сторіччя, на місці масових поховань ніколи не було жодного «розважального» закладу. Там було кілька асфальтованих алей з простими лавочками. Трохи пізніше, на межах масових заховань побудували «Алею письменників» (північна межа), з бюстами літераторів-вінничан та на місці літнього театру – «Райдугу» (західна межа). Так що навіть тоді на цьому місці панувала здебільшого тиша. Масові гуляння і різноманітні розвари проводилися біля фонтану, Літнього театру, на центральній алеї.

Перетворювати весь парк у меморіал – навряд чи розумно і доцільно. І, як мінімум, про це слід на сам перед запитати у самих вінничан.

І щодо другої ініціативи.

Сергій Свитко поінформував Генерального прокурора України про факти порушень окремими громадянами чинного законодавства у Вінницькій області, зокрема в питанні незаконного відчуження земельних ділянок обласної комунальної власності територіальної громади Вінницької області. Раніше він звернувся до прокуратури Вінницької областіз проханням перевірити законність відчуження землі територіальної громади у місті Вінниці та області.Йдеться про землі, що належали обласній психіатричній лікарні імені. Там зараз побудовано і розбудовується далі мікрорайон «Поділля».

Не варто говорити про те, що Вінницька міська влада стверджує, що процедура проводилася законно. Якби тоді це проходило публічно, то нині питань не виникало.

Але, якщо уявити неможливе: прокуратура порушила справу, суд визнав винним громадянина І., який тоді керував областю… А що далі? Як буде з землею? Що буде з мікрорайоном? Зрівняють бульдозерами 9-ти поверхові будинки, поламають всю інфраструктуру? Абсурд! І що подумають тоді вінничани про таку владу?

Так от, замість того, щоб продукувати нереальні, не здійснені прожекти, Сергій Свитко краще б добився безперебійної і конструктивної роботи Вінницької обласної ради хоча б на півтора роки, до виборів. І запровадив би пряму трансляцію засідань облради в інтернеті, щоб всі охочі подивилися, як працює цей орган самоврядування, і як ним керують. І спитав би вінничан і мешканців області: чи подобається це їм?

Впевнений, що почувши відповідь, у Свитка часу на нездійснені проекти не виявилося б. 

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.