RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • В Украине планируют не переводить часы
  • Степанов рассказал, сколько украинцев стали в очередь на вакцинацию от коронавируса
  • В Украине стартовала запись на вакцинацию от Covid-19

Щербаківська хоче очолити список «Ворог преси»?

Сергій Cавченко 14 августа 2014, 17:29
1342

Журналісти часто критикують політиків. І це нормально, і це правильно, якщо критика побудована на фактах і є конструктивною. Але трапляється і навпаки - політики критикують «неугодних» журналістів. І це вже, як не крути, тхне путінськими стандартами.

Так, голова Вінницького обласного осередку ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська вирішила «спростувати» інформацію вінницького журналіста Юрія Басюка, яку той оприлюднив у статті «Як вінницькі БЮТівці допомагають Путіну боротися із незалежністю України» на сайті, який сам і редагує.

Зрозуміло, що стаття з таким заголовком не сподобалася керівнику обласної організації «Батьківщини». Зазвичай, після подібних публікацій політики вибирають для себе один із трьох варіантів для реагування. Перший – не конструктивний: вдатися до публічної дискусії з автором (у даному разі – з Басюком). Ясно, що після такої дискусії, як правило, всі залишаються при своїх думках.

Другий – раціональний. Подати в суд.

І третій. Не звертати уваги.

Але, схоже, Людмила Щербаківська діяти публічно, і водночас раціонально і мудро не вміє. Вона обрала четвертий шлях: написати в різні редакції листа з купою подробиць та компромату на журналіста, перевірити які - нереально. До того ж вдалася до прямого звинувачення журналіста в крадіжці.

Ось що пише Людмила Щербаківська у своєму «спростуванні»:

«Нагадаю Юрію, що свого часу, працюючи у виборчому штабі Петра Порошенко (2012 рік), він звертався до мене, щоб я попросила Петра Олексійовича не звільняти його. Юрій розповів мені, що у штабі виник конфлікт через недостачу (а, можливо, й крадіжку, коштів) і у нього виникли проблеми. Я дала Петру Олексійовичу позитивну характеристику на Юрія Басюка. А нині цей журналіст, який позиціонує себе, як затятий борець із режимом «регіоналів», хоча, свого часу він непогано заробив у них «на підтанцовці», думає, що впливає на громадську думку, виливаючи бруд на кожного, хто відмовляється йому платити за сумнівні «інформаційні послуги».

Це вже схоже на відверту «липу». Якби такий випадок мав місце, про це у Вінниці дізналися б уже давно, та навряд чи першою (в силу, знову ж таки, політичних «дружб та розкладів») - пані Щербаківська.

До речі, саме такими методами нині подають інформацію у Росії, з давніх давен такі листи там називали «подметными письмами».

«Спростування» Щербаківської містить й інші явні перекручення інформації. Так, вона пише:

«Непідкупний» Юрій, навіть не звернувшись до нашого партійного осередку, вигадав, що «під виглядом допомоги на АТО бютівці активно збирають кошти, щоб викупити з в’язниці затриманого на вимаганні Вадима Кудіярова. При чому жодного вантажу із допомогою військовим на Сході від вінницьких біло-сердечних за три місяці війни на сході ще ніхто не бачив».

Насправді ж, депутати обласної, міських та районних рад фракції ВО «Батьківщина», члени партії та її прихильники надали допомоги у АТО на загальну суму близько 500 тисяч гривень. Якби Юрій підняв свою сідницю, відірвався від клавіатури комп’ютера, зайшов до нашого офісу на Соборній 72 у м. Вінниці, ми б надали йому вичерпну інформацію з цього приводу».

Якщо в офісі Щербаківської є така інформація про перерахування півмільйона гривень солдатам, то чому б її не оприлюднити, хоча б на сайті обласної організації? З постатейним переліком: скільки грошей і хто дав, на які цілі перераховано(вказати реквізити, номери рахунків, відповідальних, як це роблять громадські активісти). А так, заява Щербаківської така ж голослівна, як і припущення Басюка.

Дивуєі навіть шокує й мовний стиль голови осередку парламентської партії : «Якби Юрій підняв свою сідницю…»; звернення «на ти»… Якщо Басюк такий близький Щербаківській, то чому вона це все не висловить йому особисто за кавою, чи в іншому місці, а не закидає у поштові скриньки ЗМІ?

І на останок у своєму творі пані Щербаківська спробувала дістати «туз із рукава»:

«Хочеться запитати у цього «патріота» краю та країни - а чому ж ти зараз не з нашими хлопцями на Сході? Писав би фронтові замальовки – більше було б користі, ніж від провокації внутрішніх чвар».

Тут Людмила Щербаківська взагалі пішла відверто «проти вітру». Колеги Басюка знають і скільки разів Юрій був на Сході, скільки завіз бронежилетів, придбаних за свої кошти, як допомагає волонтерам у Вінниці. Є і фотографії відповідні, і подяки від бійців зі Сходу. А ось про допомогу від вінницьких бютівців для АТО в розмірі 500 000 грн – інформація якась розпливчаста та непевна…

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.