RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • Шарий разъяснил, для кого и почему Майкл Щур делает контент
  • Шарий предложил Порошенко оплачивать свой канал АТР
  • В России отреагировали на желание Трампа помирить РФ и Украину

ЩОДО "КОРУПЦІОГЕННОЇ СИСТЕМИ" В УКРАЇНІ

AleKo (Александр Н. Костенко) 13 октября 2017, 15:28
805

Влада і громадські активісти-антикорупціонери чомусь не хочуть шукати, бачити і усувати СОЦІАЛЬНІ (зокрема, політичні) КОРЕНІ корупції. Вони уражені ілюзією, начебто подолати корупцію можна лише адміністративними і репересивними засобами. Чи може справа у тому, що нікому не вигідно усувати соціальні корені корупції, а вигідно боротися лише з проявами цієї корупції?

Мабуть тому маємо цікавий парадокс: в Україні сьогодні найвища "антикорупційна активність" у світі (створення купи спеціалізованих антикорупційних органів, антикорупційних громадських організацій з серйозними грантами, запровадження унікальної у світі системи е-декларування, постійні викривання і арешти корупціонерів-посадовців тощо), а от лише рівень ураження суспільства корупцією ніяк не знижується при цьому.

І це в той час як наука, історичний досвід і здоровий глузд вказують на те, що ПОЛІТИЧНОЮ ОСНОВОЮ нашої корупції є, зокрема, наступні два чинника: 1) панування в Україні олігархії; 2) легальне використання у політичному житті України методів ПОЛІТИЧНОГО ШАХРАЙСТВА (у тому числі на виборах), які неодмінно породжують корупцію. Оце і є та КОРУПЦІОГЕННА СИСТЕМА, за існування якої застосування самих по собі адміністративних і репресивних засобів не може бути ефективним.

Тому висновок: не зламавши КОРУПЦІОГЕННОЇ СИСТЕМИ, марно сподіватися на подолання корупції одними лише адміністативними і репресивними засобами. Чи розуміють це наші антикорупціонери?

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.