RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • В Минздраве обновили статистические данные по COVID-19
  • На фоне пандемии Кремль может отдать Крым Украине
  • Коронавирус в мире - Количество больных продолжает расти

​Технології вирішать проблеми українських музеїв

Іванна 29 августа 2017, 12:09
1895

В Україні величезна кількість музеїв, галерей, що містять унікальні експонати і цінності світового рівня. Не зважаючи на появу нових сміливих проектів та виставок, відвідуваність музеїв в Україні відстає від інших європейських країн.

Згідно з опитуванням працівників українських музеїв, одними з основних причин повільного розвитку галузі є обмежене фінансування, застаріле законодавство, відсутність стратегічного планування розвитку сектору[1].

Крім цих очевидних проблем є ряд інших, з якими щодня стикаються українські музеї, але їх можна вирішити при грамотному підході, а, також використовуючи можливості сучасних технологій. Ми говоримо про обмеженість площі музею, в зв'язку з чим частина унікальних експонатів припадає пилом в коморах і архівах, відсутність змінних і інтерактивних експозицій, які будуть залучати відвідувачів прийти знову, відсутність тематичних і якісних сувенірів, тощо.

Проактивний підхід і використання технологій дозволяють не просто віртуально і реально розширити музейні площі, надати доступ до архівів і колекцій, які неможливо розташувати в музейних залах, але і зробити відвідувачів учасниками експозицій або подій, за межами площі. У той же час, не дивлячись на всі проблеми музейного сектора, в країні існують проекти, які завдяки активності своїх засновників, привертають до себе постійний потік відвідувачів. Яскравим прикладом став дитячий проект «Арсенал Ідей», запущений арт-простором «Мистецький Арсенал», який працює паралельно з основними виставками вже багато років поспіль. За допомогою сучасної техніки «Арсенал Ідей» успішно розвиває інтерактивну освітню програму з різних областей мистецтва, науки. Це дозволяє дітям і підліткам отримувати знання у цікавій, ігровій формі і з користю провести дозвілля. Так «Мистецький Арсенал» вирощує свою цільову аудиторію: раніше діти, а сьогодні - це вже підлітки, які повертаються за новими знаннями в стіни арт-простору. Все це стало можливим за рахунок ефективного управління проектом і співпраці з IT-компаніями.

Застосування технологій в музейній секторі прокоментувала Юлія Соколова, менеджер з маркетингу представництва компанії «Epson Europe B. V.». Техніка Epson допомогла втілити в життя «Арсенал Ідей»: «Наша компанія має великий досвід роботи з різними музейними установами на світовому і локальному рівні. Техніка Epson для візуалізації (проектори, принтери, документ-камери, окуляри доповненої реальності) в сфері культури і мистецтва спрямована на створення унікальної, цікавою експозиції, залучення нових відвідувачів, також як це було реалізовано в проекті «Арсенал Ідей». Зрозуміло, закупівля техніки вимагає виділення бюджету, але проекти з її використанням сприяють збільшенню відвідуваності музею, підвищують його впізнаваність в регіоні, країні і за кордоном. За таким сценарієм установа неодмінно отримує повернення інвестицій. А застосування сучасних технологій робить перебування в музеї корисним і незабутнім подією, створюючи WOW-ефект для відвідувачів різного віку».

Друк інформаційних матеріалів допоможе зорієнтувати відвідувачів в просторі і програмою музею, галереї. Широкоформатний друк прийде на допомогу в створенні якісних фотохудожнього робіт. Демонстрація відео, фото та презентаційних матеріалів на проекційної техніки в основній експозиції зможе заощадити музейний простір і отримати повне уявлення про колекції, а також стати затребуваним інструментом для численних майстер-класів, семінарів. Окуляри доповненої реальності проведуть гостям індивідуальну аудіо і відео екскурсію, викликаючи інтерес відвідувачів до експозиції знову і знову.

Що стосується фінансової оптимізації, продаж сувенірів з тематичним принтом на дереві, склі, тканини тощо. Матеріалах, які можна виготовити під кожну виставку також допоможуть підвищити прибутковість музейної сфери. Так у всіх європейських музейних просторах під кожну виставку створюється тематична сувенірна продукція, яка дозволяє відвідувачам зберегти в пам'яті сподобався експонат, при цьому будучи стабільною статтею доходу.

Українські музеї, галереї, арт-простору мають безперечними сильними сторонами: унікальним культурним спадщиною, зростаючою кількістю професіоналів та ентузіастів музейної справи, появою сильних, з точки зору ініціативності та менеджменту, організацій. Таким чином, сфера культури і мистецтва в Україні, незважаючи на всі труднощі, має широкі можливості і різні шляхи для розвитку, які кожна локація реалізує за своїм особливим творчому і комерційному сценарієм. Але розробка IT-інфраструктури - це один з важливих сценаріїв на шляху до успішного розвитку музейної бізнесу


[1]https://www.culturepartnership.eu/article/increasing-the-potential-of-cultural-heritage-in-ukraine-expert-recommendations

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.