RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • В Украине планируют не переводить часы
  • Степанов рассказал, сколько украинцев стали в очередь на вакцинацию от коронавируса
  • В Украине стартовала запись на вакцинацию от Covid-19

Василь РОМАНЧИШИН: Вважаємо, що достойно вшанували автора нашого гімну!

viktor trigub 01 декабря 2019, 17:42
748

Патріотична громадськість України увічнює пам`ять про Павла Чубинського. Його іменем названа Академія мистецтв!

-Пишаємося, що Київська обласна рада підтримала звернення громадськості – присвоїла Академії мистецтв імені Павла Чубинського! Вважаємо, що достойно вшанували автора нашого гімну, що накладає на колектив особливу відповідальність! Для нас це честь! З цієї нагоди відкриваємо меморіальну дошку! – повідомив в.о. ректора, професор Василь РОМАНЧИШИН.

Павло Платонович Чубинський знаний як неперевершений народознавець, фольклорист, поет і громадський діяч.

Більшості він відомий як автор слів Державного Гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Але для своїх сучасників він був передусім невтомним дослідником українських звичаїв, традицій, культурної спадщини та виразником вільного українського духу. А для нас – палкий патріот, який любив свою рідну країну понад усе, і тепер слова його вірша – у серці кожного українця. У них потужна внутрішня сила, яка єднає нас і надихає.

У свої 23 роки П. П. Чубинський захистив у Петербурзі дисертацію і отримав вчений ступінь кандидата юридичних наук. Також вже знаний журналіст, автор публікацій у модному та прогресивному журналі тих років «Основа», учасник петербурзької української громади. Знайомиться з Тарасом Шевченком.

Вражає обсяг і глибина дослідницької роботи вченого, зібраної в 7-ми томах. Дане дослідження переконливо засвідчує самобутність українського народу. Воно зберігає історичну пам’ять і дає ґрунт для національного самоутвердження протягом всіх років національно-вивольної боротьби. В умовах, коли українців примушували забути своє минуле, викреслити із свідомості відчуття українськості, саме і народились рядки національного гімну «Ще не вмерла України …». Тож внесок П. П. Чубинського у розвиток культури і науки в Україні величезний.

За свої щирі, патріотичні наміри П.П.Чубинський більше як на шість років був засланий на «перевиховання» в Архангельську губернію. Однак і там здобув авторитет великого організатора науки і невтомного дослідника Північного краю. У 1869 р. П.П.Чубинський дістав дозвіл на повернення до України.

-Академія мистецтв імені Павла Чубинського впевнено розпочала свій 90-й навчальний рік. Незважаючи на такий поважний вік, Академія – заклад вищої освіти, що динамічно розвивається. Впродовж останніх років ми пройшли шлях, який потребував би десятиліть. І нині в самому серці столиці, на печерських пагорбах, поблизу Києво-Печерської Лаври активно працює унікальний навчальний заклад, у якому творчо розвивається молодь не лише зі столичного регіону, а й з усієї України. Викладачі Академії – авторитетні і знані в мистецькому середовищі особистості. – заявив В. о. ректора Академії мистецтв імені Павла Чубинського заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, професор Василь РОМАНЧИШИН.- З часу заснування, академією підготовлено майже 15 тисяч кваліфікованих фахівців. Більшість із них продовжила навчання з обраної спеціальності в інститутах, академіях та університетах. Понад 30 випускників удостоєно почесних звань в галузі культури і мистецтва, більше 50 колишніх студентів працюють викладачами мистецьких навчальних закладів. А нещодавно творчою базою Академії став уславлений колектив, заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних сил України на чолі із заслуженим діячем мистецтв України Дмитром Антонюком. А, отже, наші студенти мають змогу вдосконалювати свою майстерність поруч з відомими майстрами сцени!

Отож, запрошуємо на урочистості!

Дорогі друзі!
У вівторок, 3 грудня, об 11 годині,
відбудуться урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки
видатному українцю
Павлові ЧУБИНСЬКОМУ!
Запрошуємо всіх долучитися до цієї важливої події і розділити свято зі студентами
та викладачами КЗВО КОР «Академія мистецтв імені Павла Чубинського»
Чекаємо вас за адресою: м. Київ, вулиця Іван Мазепи, 15

Сайт Музика України

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.