RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • 4 популярных мифа о Форексе
  • Путин о Минских соглашениях: Нравится не нравится - терпи моя красавица
  • Писатель прокомментировал озвученные потенциальные жертвы Украины в случае войны

Незалежність і корупція

AleKo (Александр Н. Костенко) 23 августа 2020, 10:37
749

ПРО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ... ВІД КОРУПЦІЇ

України виборола незалежність від зовнішньої залежності... Але стан державного суверенітету може залежати також від внутрішніх чинників, зокрема... від ураження його корупцією. І тут доречно звернути увагу на таке.

КОРУПЦІЯ МАЄ НЕ ЛИШЕ КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, А Й ЯКІСНІ.

Характеризуючи стан з корупцією, наприклад, в Фінляндії, Сінгапурі чи Німеччині, чомусь звертають увагу виключно на її кількісні характеристики. У цих країнах не просто інша кількісна характеристика корупуції, а й інша ЯКІСНА характеристика її. Там ІНША корупція - вона не лише на низькому рівні, вона у них якась незлоякісна, бо не впливає на успішний розвиток цих країн. А в Україні ЗЛОЯКІСНА ФОРМА КОРУПЦІЇ, яка як ракова пухлина виснажує суспільство, зводить нанівець будь-які реформи. Корупція в Україні особливого типу - це корупція КРИЗОВОГО ТИПУ. Вона породжена соціальною кризою в Україні, і в свою чергу цю кризу поглиблює. Корупція кризового типу уражаюче діє на державний суверенітет, обмежуючи його функціональні можливості в забезпечені процвітання України.

Проти корупції кризового типу заходи "голої репресії" не можуть бути ефективними. Репресивні заходи проти корупціонерів, звичайно, необхідні. Але вони можуть ефективно "працювати" лише в поєднання з соціальними (політичними, економічними, правовими, моральними) реформами, здатними усунути ті соціальні аномалії, які породжують кризовий тип корупції.

На жаль, цього не розуміють аматорні активісти-антикорупціонери і тому зовсім БЕЗПОРАДНІ в своєму наївному "борюканні" з корупціонерами, створюючи "бурю в стакані води". Жаль, що антикорупційні гранти - це "гроші на вітер"!

Сьогодні на часі розробка концепції таких соціальних реформ, які б мали антикорупційний ефект і таким чином забезпечили б незалежність української держави від корупції кризового типу.

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.