RSS
App Store Google Play
Больше информации
Реклама
Актуально
  • Коронавирус в Украине: Минздрав объявил дату массовой вакцинации второй дозой
  • В США назвали самые эффективные вакцины от коронавируса
  • Зеленский отчитался о визите в Польшу

На час закриття кордонів у Єгипті перебуватиме біля 100 тисяч українців!

viktor trigub 15 марта 2020, 16:44
687

Українців будуть повертати додому авіарейсами і після 17.03?

Туристична криза почнеться 17 березня. І це вже очевидно. За три дні неможливо повернути тисячі туристів! І вильоти на курорти продовжуються до останнього! Що фактично перетворює цей карантин на жарт!

Достатньо зайти на сайт аеропорту “Бориспіль”, щоб у цьому переконатися. 8 рейсів на Єгипет, чимало в ОАЕ, Таїланд, Туреччину… Це за два останні дні коли перед карантином ще відкрите небо…

Значить туристи почнуть повертатися з країн ризику 25-30 березня, коли оголошений карантин в Україні вже буде закінчуватися! Невідомо як повертатися…

А якщо хтось заразиться і вже захворіє? Що, продовжувати карантин для 40 мільйонів ще на два тижні? Економіка того просто не витримає…

–Українців будуть повертати додому авіарейсами і після 17.03… – повідомила в ФБ Мар’яна Олеськів з Держтуризму.

Якщо вже проплаченими чартерами – то все логічно. А якщо буде організація евакуації державним коштом, хто винен? Чи тим нещасним туристам доведеться добиратися кружними шляхами власним коштом? Хто компенсує? І хто і куди їх пустить під час загальної блокади?

Питань більше ніж відповідей…

-Звертаємо вашу увагу, що в Арабській Республіці Єгипет сьогодні оголошено карантин в двох готелях, де зокрема перебувають наші громадяни. На жаль, не зважаючи на усі попередження і здоровий глузд, один з українських туристичних операторів продовжує відправляти рейси в цю країну.

Просимо громадян України, які збираються відвідати єгипетські курорти в цих умовах, зважити усі ризики і відмовитися від візиту.

Закликаємо туристичного оператора не піддавати небезпеці життя і здоров’я українських громадян. – заявила Мар’яна Олеськів, Голова Державного агентства розвитку туризму України.

Вже зрозуміло, який медіа-скандал почнеться після 17 березня… І кого почнуть звинувачувати…

Народна депутатка минулого скликання Анна Романова, що опікувалася туризмом, поділилася власними враженнями:

“Єгипет – за розкладом…

Дивна ситуація сталася з польотами українців до Єгипту. МЗС не рекомендує Єгипет для відвідування. З 17.03 припиняється авіасполучення, а при цьому деякі тур оператори вже після звернення президента та всіх органів влади, продовжують відправляти туристів.

За неофіційними даними, на час закриття кордонів у Єгипті перебуватиме біля 100 тисяч українців!

Це пов’язано з тим, що українці бронювали тур завчасно на дитячі канікули, хтось – спокусився на низькі ціни. А тепер – не хочуть переносити дати. А тур оператори – не хочуть втрачати гроші.

І справа навіть не в тому, що у Єгипті вже виявлено більше 100 заражених. А частину готелів закрили на карантин. Українці перебувають у готелях та контактують з іншими туристами з усього світу. Це можуть бути італійці, іранці, іспанці…

Я розумію, що влада України, заради уникнення скандалу з неповернутими громадянами, піде на те, що туроператори заберуть десятки тисяч відпочивальників чартерами під час закритих кордонів.

Але тоді втрачається логіка карантину та перекриття кордонів”.

Прикметно, що новообрану Голову Державного агентства розвитку туризму України призначили лише кілька днів тому. У неї практично ніяких повноважень! Перекинули у Міністерство культури молоді і спорту, якого вже НЕМА! І міністр пішов у відставку! Тільки починають заново реєструвати оновлений Мінкульт – хто буде міністром невідомо.

Вже зрозуміло, що відповідальних за вирішення туристичної кризи, яка вже благополучно почалася, нема.

То чи не час при Раді національної безпеки і оборони створити профільний штаб з представників профільних міністерств, який опікувався б виключно безпечним поверненням наших туристів з десятків країн?

За обережними приблизними оцінками, десь 300-500 тисяч громадян України, як туристів, мандрівників, заробітчан захочуть повернутися на батьківщину після 17 березня.

Україна не має права їх не впустити…

То як будемо вирішувати цю проблему?

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Комментарии0

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.