Держдепартамент США висловив різку критику щодо кримінального розслідування, яке було розпочато у Франції проти Twitter, що належить Ілону Маску. Соціальну мережу підозрюють в іноземному втручанні через зміну алгоритмів контенту, що могло вплинути на політичну ситуацію в Європі, повідомляє “Преса України” з посиланням на Le Monde.
Розслідування та його наслідки
Французький прокурор розпочав кримінальне розслідування щодо Twitter через підозри в маніпулюванні алгоритмами платформи. Мова йде про підвищення видимості ультраправих тем та кандидатів на останніх виборах у Європі, зокрема, підтримки ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD). У зв’язку з цим прокурор запросив доступ до алгоритму X і навіть класифікував соціальну мережу як “організовану злочинну групу”.
Реакція США та захист свободи вираження
У відповідь на ці дії, Бюро з прав людини, демократії та праці Держдепартаменту США заявило, що демократичні уряди не повинні обмежувати свободу вираження поглядів. “Сполучені Штати будуть захищати свободу вираження поглядів усіх американців від актів іноземної цензури”, — зазначили у відомстві. Держдеп США засудив політизацію справи і пообіцяв захищати права Twitter на свободу слова.
Відмова від надання доступу до даних
У свою чергу, представники Twitter відреагували на розслідування, заявивши, що не нададуть французьким слідчим доступ до своїх алгоритмів. Соціальна мережа стверджує, що запит на доступ до даних, що містять інформацію про публікації користувачів у реальному часі, є політично вмотивованим і порушує принципи прозорості та свободи вираження.
Раніше ми писали про те, що Америка закликає до миру.