Site icon Пресса Украины

Велика Британія пропонує знизити цінову стелю на російську нафту в рамках G7

Ілюстративне фото

Велика Британія пропонує знизити цінову стелю на російську нафту в рамках G7

Велика Британія закликала своїх союзників по “Великій сімці” знизити граничну ціну на російську нафту, щоб збільшити тиск на президента Росії Володимира Путіна та сприяти завершенню війни в Україні, повідомляє “Преса України” з посиланням на Bloomberg.

За словами Міністерства фінансів Великої Британії, після того, як голова казначейства Рейчел Рівз провела засідання міністрів фінансів країн G7 у канадському Банфі, стало зрозуміло, що “тиск на військову машину Росії необхідний більше, ніж коли-небудь”.

У заяві міністерства йдеться, що “Путін не зміг серйозно відреагувати на пропозиції президента України Володимира Зеленського щодо прямої зустрічі та спроби мирного посередництва в його незаконній та жорстокій війні”.

Британія закликає знизити цінову межу на нафту: чому це важливо для України

Країни G7, до яких входять Велика Британія, США, Німеччина, Франція, Італія, Канада та Японія, наразі розглядають можливість зниження ціни на російську нафту. Це дозволить ще більше підірвати здатність Росії фінансувати війну.

На поточний момент діє обмеження ціни на рівні 60 доларів за барель, і західні оператори можуть страхувати та транспортувати російську нафту лише за умови, що її купують за ціною, що не перевищує цю межу.

Рейчел Рівз заявила під час зустрічі, що Британія прагне знизити цю межу якнайшвидше, щоб ще більше посилити економічний тиск на Москву. Вона також закликала країни G7 об’єднати свої зусилля для забезпечення мирного вирішення конфлікту в Україні.

Чи підтримають країни G7 зниження ціни на російську нафту та які наслідки для Росії?

Росія вже відреагувала на обмеження цін і ембарго, введене США та ЄС, за допомогою тіньового флоту танкерів, які часто працюють із невідомими страховиками або власниками, що дозволяє Москві обходитимати санкції та перевозити нафту на нові ринки, зокрема в Азію.

Поки невідомо, чи підтримають країни G7 зниження цінової стелі на нафту. Глава фінансового відомства Франції Ерік Ломбард повідомив Bloomberg, що це питання обговорюється, але ще не прийнято рішення.

Початково цінова межа була введена, щоб обмежити доходи Росії від продажу нафти та запобігти різкому зростанню світових цін на енергоносії. Проте, з падінням цін на нафту через прогнози світового надлишку у 2025 році, країни G7 можуть бути більш відкритими до агресивніших кроків.

Росія використовує тіньовий флот для обходу санкцій: як це впливає на ринок нафти

Як повідомляють західні ЗМІ, найбільшими покупцями російської нафти стали Індія та Китай після початку війни. Україна, тим часом, попросила Європейський Союз вжити нових кроків для ізоляції Москви та ввести вторинні санкції проти покупців російської нафти, щоб ще більше ускладнити Москві можливості обходити обмеження.

Нагадаємо про допомогу енергетиці України.

Exit mobile version