Під час телефонної розмови між президентом України Володимиром Зеленським та його французьким колегою Емманюелем Макроном, лідери двох країн обговорили питання оборонної співпраці, взаємодії в межах коаліції союзників Києва та координацію дипломатичних кроків з США, повідомляє “Преса України” з посиланням на інтернет-представництво президента України.
Зеленський і Макрон продовжили роботу над підготовкою рішень в рамках так званої “коаліції рішучих”. Президент України підкреслив, що співпраця між державами стає більш практичною і орієнтованою на досягнення конкретних результатів.
Лідери також обговорили підтримку Сил безпеки та оборони України, включаючи питання внутрішнього виробництва зброї в Україні, а також подальшу координацію з США. У своєму виступі Зеленський відзначив важливість збереження спільного бачення та готовності діяти разом, подякувавши Франції за її незмінну підтримку.
Співпраця з Великою Британією: санкції проти Росії
Зеленський також згадував про свою телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, де обговорювалися питання санкцій проти Росії та спільні кроки в рамках “коаліції рішучих”. Український президент зазначив, що санкції, зокрема британські, мають важливе значення для примушення Росії до миру, підкресливши, що лише “примус” може бути ефективним у цьому процесі.
Коаліція рішучих: роль Європи та майбутні кроки
“Коаліція рішучих” є міжнародним об’єднанням країн, які готові надати Україні військову та іншу допомогу з метою відновлення миру. До цієї коаліції входять провідні європейські країни, зокрема Велика Британія та Франція, які взяли на себе лідерські ролі в її формуванні.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі пояснив, що основною метою коаліції є забезпечення безпеки України на всіх рівнях: в небі, на морі та на суші, а також підтримка українських захисників. Водночас, міністр оборони Бельгії Тео Франке заявив, що його країна готова долучитися до “коаліції рішучих” та навіть відправити війська в Україну після досягнення перемир’я.
Однак, за інформацією західних ЗМІ, країни Європи поки що не здатні мобілізувати навіть 25 тисяч солдатів для відправки в Україну.
Раніше Зеленський подякував Трампу за три ключові аспекти підтримки України.