Site icon Пресса Украины

Технології майбутнього чи загроза людству: оцінки ШІ серед українців

Ілюстративне фото

Технології майбутнього чи загроза людству: оцінки ШІ серед українців

Більшість українців знають, що таке штучний інтелект, однак практично не застосовують його у щоденній діяльності. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому-березні 2025 року, повідомляє “Преса України” з посиланням на КМІС.

64% — не користуються взагалі

Згідно з даними, 64% респондентів ніколи не користувалися ШІ. Серед них 12% узагалі вперше почули про цю технологію, а 52% — знайомі з поняттям, але не застосовували його. Ще 9% пробували, але так і не впровадили ШІ у своє життя.

Лише кожен четвертий має практичний досвід

Тільки 26% опитаних мають певний досвід використання ШІ. З них 17% є регулярними користувачами — зокрема, 12% застосовують технології щодня або майже щодня, а 5% — кілька разів на тиждень. Ще 9% користуються рідше, ніж раз на місяць.

Ставлення до ШІ: переважає обережність

Серед українців превалює критичне сприйняття штучного інтелекту. 45% вважають його потенційною загрозою, що може призвести до серйозних негативних наслідків. Позитивне ставлення до технології мають 39% — вони вбачають у ШІ рушійну силу прогресу.

Молодь — головні оптимісти

Серед молоді віком 18–29 років переважає позитивне сприйняття ШІ: 63% оптимістів проти 30% песимістів. У старших вікових групах критичне або стримане ставлення до технологій домінує.

Світовий контекст: від Папи Римського до освітньої реформи в ОАЕ

У глобальному вимірі ШІ також викликає глибоку дискусію. Новообраний Папа Римський Лев XIV назвав штучний інтелект одним із ключових викликів сучасності, особливо в контексті збереження людської гідності та справедливості. Тим часом в Об’єднаних Арабських Еміратах вже цього року впроваджують ШІ в навчальні програми державних шкіл — від дитячих садків до старших класів.

Нагадаємо як штучний інтелект працює в реальному світі.

Exit mobile version