Site icon Пресса Украины

Польські перевізники відновили блокаду кордону: рух через «Ягодин» частково зупинено

Ілюстративне фото

Польські перевізники відновили блокаду кордону: рух через «Ягодин» частково зупинено

У понеділок, 12 травня, польські вантажоперевізники розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. За інформацією Державної прикордонної служби України, мітинг стартував о 16:00 за київським часом біля пункту пропуску «Дорогуськ», що межує з українським «Ягодином», повідомляє “Преса України” з посиланням на Держприкордонслужбу.

Пропуск вантажів обмежено: один автомобіль на годину

Згідно з оновленими правилами, пропуск вантажних автомобілів здійснюється із затримками — по одному транспортному засобу на годину в обох напрямках. Водночас, як підкреслюють прикордонники, автобуси та вантажівки з гуманітарною допомогою перетинатимуть кордон без обмежень.

Станом на 16:40 рух великогабаритного транспорту через «Ягодин-Дорогуськ» був тимчасово призупинений. Водіїв попереджають про затримки й радять враховувати ці обставини під час планування маршруту.

Причини протестів: вимога повернути дозволи

Це не перша хвиля протестів на українсько-польському кордоні. Ще у 2023 році польські фермери та перевізники почали блокади з вимогою відновити систему видачі дозволів на перевезення для українських компаній. Через це логістичні ланцюги, особливо у сільському господарстві, зазнали значних збоїв.

Перемовини не дали тривалого ефекту

У квітні 2024 року Києву та Варшаві вдалося досягти часткового компромісу та розблокувати рух транспорту. Проте напруженість зберігалася: польські протестувальники неодноразово поверталися до акцій. Сьогоднішній протест у «Дорогуську» є черговим виявом невдоволення з боку польських перевізників.

Попередження про нову блокаду

Ще напередодні польські профспілки анонсували намір заблокувати пункт пропуску «Дорогуськ-Ягодин». Українська прикордонна служба заздалегідь інформувала водіїв про можливі ускладнення руху через цей напрямок.

Раніше Польські прикордонники почали «змивати» мігрантів водометами.

Exit mobile version