Site icon Пресса Украины

Як вчені переробляють електронні відходи в 22-каратне золото за допомогою нової технології?

Ілюстративне фото

Як вчені переробляють електронні відходи в 22-каратне золото за допомогою нової технології?

Вчені з Федерального інституту технології в Цюріху розробили інноваційний метод переробки електронних відходів, який дозволяє відокремлювати золото від старих комп’ютерних компонентів та перетворювати його в чисте 22-каратне золото. Цей метод не лише ефективний, але й екологічний, адже використовує побічні продукти харчової промисловості, повідомляє “Преса України” з посиланням на Earth.

Натхнення з сироварень

Вчені звернулися до методів сироваріння, де сироватка, що залишається після виготовлення сиру, вже давно використовується для різних цілей. Вони помітили, що під час процесу сировари відокремлюють сир від сироватки, і залишки білків можуть бути використані для іншої корисної мети.

Ці білки утворюють амілоїдні фібрили, які під впливом кислотних розчинів можуть бути перетворені на губки, здатні поглинати метали. У даному випадку, ці губки використовуються для відокремлення золота від інших металів в електронних відходах.

Процес переробки: від відходів до золота

У рамках експерименту вчені зняли металеві частини з 20 комп’ютерних материнських плат, розчинили їх у кислоті і опустили в губку, що має форму аерогелю. Це дозволило ефективно витягнути золото з плат, яке потім було очищене до майже 90,8% чистоти.

Після цього вчені нагрівали губку, щоб звільнити золото з решти компонентів і отримати його у вигляді пластівців, що в результаті об’єдналися у самородок вагою 450 міліграмів. Хімічний аналіз показав, що цей самородок містить 91% золота, що відповідає 22 каратам.

Екологічна перевага нової технології

Професор Раффаеле Мецценга, один з авторів дослідження, наголосив, що використання побічних продуктів харчової промисловості для переробки електронних відходів є значним кроком до екологічної переробки. За його словами, цей метод може стати екологічним і економічно вигідним способом отримання золота з електронних відходів, одночасно зменшуючи вплив на навколишнє середовище.

Перспективи використання технології

Вчені вважають, що їхній метод може бути використаний в майбутньому для створення спеціальних центрів переробки, які можуть бути розташовані поруч з харчовими підприємствами, наприклад, сироварнями, і одночасно обробляти як побічні продукти харчової промисловості, так і електронні відходи. Це дасть змогу не лише переробляти непотрібні матеріали, але й отримувати корисні ресурси, такі як золото.

Інші наукові дослідження

Окрім дослідження переробки відходів, вчені також займаються іншими важливими науковими напрямками. Наприклад, було виявлено, що понад 99% морських глибин досі залишаються незвіданими, що відкриває нові можливості для дослідження океанів.

Раніше на Прикарпатті через відходи тваринного походження річка стала червоною.

Exit mobile version