Site icon Пресса Украины

Келлог Путіну: без припинення вогню — жодних переговорів

Кіт Келлог

Келлог Путіну: без припинення вогню — жодних переговорів

Спеціальний представник Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог зробив гучну заяву у відповідь на чергову ініціативу Кремля. У своєму дописі в соцмережі Х він наголосив: перш ніж говорити про дипломатію, необхідне повне й безумовне припинення вогню терміном на 30 днів, повідомляє “Преса України” з посиланням на Х.

«Як неодноразово говорив президент Трамп — припиніть вбивати! Спершу беззастережне припинення вогню на 30 днів. І тільки тоді — всеосяжні мирні переговори. А не навпаки», — заявив Келлог.

Реакція на маневр Путіна

Ці слова стали прямою відповіддю на нічну заяву Володимира Путіна, який відкинув ідею негайного припинення вогню з 12 травня і запропонував поновити переговори з Україною в Стамбулі лише після 15 травня. Російський лідер натякнув, що готовий повернутись до формату переговорів 2022 року.

Таку позицію Кремля в західних столицях розцінюють як чергову спробу виграти час і уникнути реального припинення вогню на фронті.

Умови Зеленського: перемир’я — передусім

Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність Києва взяти участь у переговорах з РФ. Проте наголосив, що Москва має спочатку підтвердити згоду на запропоноване Україною і її союзниками припинення вогню, яке має розпочатися 12 травня.

Ця ініціатива була узгоджена під час зустрічі «коаліції рішучих» у Києві, до якої входять лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США.

Роль Туреччини: платформа є, умов нема

У відповідь на запит Путіна президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність організувати переговори у Стамбулі. Втім, він чітко підкреслив, що лише всеосяжне припинення вогню створить основу для продуктивного діалогу.

Таким чином, Анкара фактично підтримала спільну позицію Заходу та України щодо необхідності негайного припинення бойових дій перед початком будь-яких переговорів.

Нагадаємо, США готові виступити посередниками в переговорах України та Росії.

Exit mobile version