Індія запропонувала США скасування мит на обмежений обсяг імпорту сталі, автозапчастин і фармацевтичної продукції, при цьому пропонуючи зустрічні кроки з боку Вашингтону. Таку пропозицію було озвучено під час візиту індійських урядовців до США наприкінці квітня, повідомляє “Преса України” з посиланням на Bloomberg.
Торгові переговори між Індією та США
В рамках цього обміну, Індія готова дозволити безмитний імпорт зазначених товарів із США, але лише у межах визначеного обсягу. Після перевищення ліміту будуть застосовуватись звичайні митні ставки. Ця пропозиція є частиною зусиль двох країн пришвидшити укладення двосторонньої торгової угоди вже цієї осені.
Проблеми із стандартами якості
Серед умов США для цієї угоди є вирішення проблем, пов’язаних із так званими Quality Control Orders (QCOs), що для американської сторони є нетарифними бар’єрами. Вони передбачають обов’язкові стандарти якості, яких повинні дотримуватись усі виробники, в тому числі й іноземні. США вважають ці вимоги непрозорими і дискримінаційними. Відповідно, Індія готова переглянути ці вимоги в деяких секторах, зокрема в медичних виробах та хімікатах, і пропонує укласти угоду про взаємне визнання стандартів якості.
Переговори тривають
На даний момент обговорення цієї угоди тривають, і поки не зрозуміло, чи будуть ці питання включені в фінальний текст торгової угоди.
Мита Трампа і їх вплив
У квітні президент США Дональд Трамп підписав указ про введення мит на імпорт товарів із понад 180 країн. Це було зроблено з метою реагування на те, що інші країни встановлюють “несправедливі” тарифи на американську продукцію. Згідно з цим указом, для певних країн встановлюються взаємні мита в діапазоні від 11% до 48%, тоді як для решти — “базова” ставка в 10%. Виключенням є Канада та Мексика, для яких застосовуються окремі умови митної політики.
Вплив на Китай
Особливу увагу Трамп приділив Китаю, де були запроваджені найвищі мита. Американська адміністрація підняла тарифи на китайські товари до 145%. Однак пізніше Трамп вирішив призупинити ці тарифи на 90 днів і встановити єдину ставку для всіх країн на рівні 10%.
Переговори між Індією і США
Раніше Індія заявила, що не має наміру вживати заходів у відповідь на тарифи Трампа. Водночас, між країнами тривають переговори з метою укладення нової угоди щодо торговельних відносин, яка, ймовірно, передбачатиме скасування частини митних обмежень.
Раніше Індія погодилась купувати українські яблука.