Site icon Пресса Украины

Причини заборгованості за зелену енергетику та шляхи вирішення проблеми

Ілюстративне фото

Причини заборгованості за зелену енергетику та шляхи вирішення проблеми

Заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлювальних джерел досягла 22,3 млрд грн, причому найбільша частка цієї заборгованості припадає саме на 2022 рік, повідомляє “Преса України” з посиланням на Facebook.

Причини накопичення боргів за 2022 рік

Прокіп пояснив, що борги за 2022 рік є найвищими, і причини цієї ситуації обговорювалися на засіданні тимчасово-слідчої комісії Верховної Ради з питань енергетики та тарифів. За словами експерта, головною причиною заборгованості стало те, що системний оператор не здійснював платежі за енергію у цей період.

“На запитання, чому борги за 2022 рік не погашені, прозвучала цілком резонна відповідь: системний оператор не проводив розрахунки за цей період”, – зазначив Прокіп.

Проблеми з обліком електроенергії

Експерт також наголосив, що труднощі з обліком виробленої та відпущеної електроенергії у 2022 році, зокрема через окупацію деяких територій, ускладнили ситуацію. Зокрема, енергетичні об’єкти, розташовані на окупованих територіях, втрачали зв’язок з об’єднаною енергосистемою, але продовжували працювати на користь мешканців, які перебували під окупацією.

“Тому підходи до обліку електроенергії, що діяли на початок 2022 року, не можуть бути застосовані для наступних місяців”, – пояснив Прокіп.

Вплив боргів на енергетичну стабільність

Експерт також звернув увагу на небезпеку накопичення старих боргів, оскільки через нарахування штрафів, пені та компенсацій за інфляцією ці борги лише зростають. Це створює додаткове фінансове навантаження на такі організації, як “Гарантований покупець” і “Укренерго”, які повинні здійснювати своєчасні розрахунки з підприємствами ВДЕ.

“Ця ситуація може призвести до формування нових боргів, що в кінцевому підсумку може паралізувати роботу енергетичних компаній, завдяки яким забезпечується електричне постачання в домогосподарствах кожного українця”, – додав Прокіп.

Шляхи вирішення проблеми

На думку нардепа Олексія Кучеренка, для стабілізації ситуації з боргами на енергетичному ринку України необхідні пропозиції, що можуть стати основою для комплексного компромісу серед усіх учасників. Він наголосив на важливості створення дорожньої карти для вирішення технічних та фінансових проблем, які виникли внаслідок накопичення боргів.

Ці заходи дозволять стабілізувати енергетичну ситуацію в країні і забезпечити ефективне управління енергетичними ресурсами на майбутнє.

Раніше ВРУ призначила нового міністра енергетики.

Exit mobile version