Site icon Пресса Украины

ЄС запровадив нові санкції проти Білорусі через фіктивні “вибори” та співпрацю з Росією

Олександр Лукашенко

ЄС запровадив нові санкції проти Білорусі через фіктивні "вибори" та співпрацю з Росією

Європейський Союз розширив санкційні заходи проти Білорусі у відповідь на так звані “президентські вибори”, які відбулися в країні наприкінці січня. Причиною стали системні порушення демократичних принципів, репресії проти опозиції та участь білоруського режиму в підтримці агресії Росії проти України, повідомляє “Преса України” з посиланням на пресслужбу Євроради.

Нові обмеження: хто потрапив під санкції

Згідно з рішенням Ради ЄС, до санкційного списку додано ще 25 фізичних осіб та 7 компаній, яких визнано причетними до:

Серед фізичних осіб у списку — заступник голови ЦВК Білорусі, секретар та члени комісії, які організували вибори 2025 року, а також очільник провладної партії Олег Романов.

Санкції також поширюються на дев’ять суддів, що ухвалювали політично мотивовані вироки, і представників Управління справами президента Білорусі.

Компанії під санкціями

До списку юридичних осіб увійшли:

Усі вони тепер підлягають замороженню активів, забороні на фінансові операції та в’їзду до країн Євросоюзу.

Таким чином, загальна кількість осіб під санкціями зросла до 310, а компаній — до 46.

Оцінка виборів з боку ЄС

Причиною розширення санкцій стала реакція Євросоюзу на січневі президентські “вибори”, які не були визнані демократичними. За даними білоруської ЦВК, Олександр Лукашенко нібито здобув понад 86% голосів виборців, що стало вже сьомим президентським терміном у його політичній кар’єрі.

У ЄС назвали ці вибори фіктивними та такими, що не відповідають міжнародним стандартам.

«ЄС підтримує народ Білорусі в його прагненні до вільної, демократичної та незалежної країни в межах мирної Європи», — заявили в Єврораді.

Попередні санкції та обмеження

Нагадаємо, ще в червні 2023 року ЄС запровадив обмеження проти Білорусі, аналогічні до санкцій, які діють проти Росії. Йшлося, зокрема, про заборону експорту технологій подвійного призначення, продукції для зміцнення військово-промислового комплексу та товарів, що можуть бути використані для обходу обмежень.

Євросоюз продовжує координувати дії із союзниками, зокрема у межах політики тиску на авторитарні режими, що співпрацюють із Кремлем.

Раніше у Білорусь знову залетів російський “Шахед”.

Exit mobile version