Здоровий спосіб життя сьогодні в моді, і адептів збалансованого харчування та спортивних тренувань стає все більше. Збираючись на заняття, потурбуйтеся про вибір правильного екіпірування, яке допоможе зробити тренування більш комфортним та ефективним, а особливу увагу приділіть пошуку взуття.
Кожен вид спортивних навантажень передбачає свою специфічну пару, яка відрізняється відповідним дизайном і характеристиками, забезпечуючи безпеку виконання вправ.
Якщо ви плануєте присвятити свій час заняттям в залі, пам’ятайте – основні характеристики взуття в цьому випадку визначаються видами вправ, що превалюють під час тренувань. Як вибрати чоловічі кросівки та не помилитися читайте нижче.
Для бігової доріжки
Подібні заняття допомагають тренувати майже всі групи м’язів, вимагають бігових кросівок з амортизаційними властивостями та підошвою, що оснащена спеціальним супінатором або гелієвими вставками. Це знижує навантаження на суглоби та ризик отримати травму. Що стосується матеріалу, найкраще, щоб він мав максимально полегшену структуру і не парив ногу. Шви в біговому взутті повинні бути відсутніми інакше є ризик заробити натирання і мозолі.
Для силових тренувань
Для роботи на тренажерах і силових навантажень підійдуть кросівки з рельєфною підошвою, яка не ковзає, твердим задником і каркасом для більш надійної фіксації ноги. Добре обрати високі моделі, які щільно прилягають до ноги та захищають від різного роду розтягувань. Також має бути присутнім потовщення в області п’яти, що сприяє стійкості, обов’язково ширше, ніж верхня частина. Ущільнення підошви дозволяє рівномірно розподілити компресійне навантаження на хребет.
Для аеробіки
Такий тип навантаження передбачає взуття, підошва якого виготовлена з використанням мікропор із відсутністю гелієвих вставок, хорошими амортизаційними властивостями, міцним верхом з натуральної або штучної шкіри, а також якісного текстилю. Уникайте кросівок для схуднення: вони мають досить нестабільну підошву для збільшення навантажень на тіло, а це може призвести до травм.
Для фітнесу
Для занять фітнесом підійдуть моделі з середньою або завищеною халявою, широкою передньою частиною, щільною підошвою, що складається з декількох шарів, і потовщеною задньою частиною. Все це сприяє стійкості, гарному зчепленню з підлогою і безпеці під час тренувань. Зверніть увагу на моделі зі шнурівкою і сітчастим верхом для хорошої вентиляції, і не забудьте про спеціальні газові подушечки або вбудовані пружини в підошві для підвищення амортизації.
Найкраще міряти кросівки після інтенсивного навантаження або ввечері після роботи, коли стопи трохи набрякають і збільшуються в розмірах. Це дасть можливість вибрати ідеальний розмір. Не забувайте на примірку захопити з собою шкарпетки, в яких ви будете займатися і не полінуйтеся повністю зашнурувати обидва кросівка: ніяких складок, передавлювання і чіпляння устілок бути не повинно, а вільний простір перед великим пальцем має бути в межах 1 сантиметра.