Site icon Пресса Украины

Як затонувати авто правильно і по закону?

Є універсальна схема як за законом, так і з безпеки і комфорту для зору. Все інше компроміс. Компроміс між естетикою і видимості в нічний час доби, тобто безпекою.

Що це за універсальна схема? В Україні – це, так звана, евротоніровка.

Що можна, а що не можна? Яка оптимальна компоновка? Відповіді на всі питання надав інтернет-магазин Vissbon.com.ua.

Головні рекомендації по ГОСТу

Закон про тонування чітко регламентує:

Відповідно до міжнародних норм світлопропускання лобового скла також має бути не менше 75%.

АЛЕ! Заковика в тому, що лобове скло тонувати МОЖНА, навіть самої прозорою плівкою.

Справа в тому, що у лобового скла з заводу цей параметр, як правило, близько 90%. Тобто, якщо наклеїти найсвітлішу 80% тонировочную плівку, то ви все одно не пройдете по параметрам світлопропускання.

Багато клеять атермальне плівку на лобове скло, тому що вона прозора, поглинає сонячні промені і в машині не жарко влітку, але навіть з атермальне плівкою показник світлопропускання буде перевищувати норму. Це складно помітити оком. Цей аспект більше юридичний. При перевірці будуть питання, можуть виписати штраф за тонування стекол або вам просто доведеться зняти тонировочную плівку з лобового скла.

Передні бічні стекла

За ГОСТом параметр світлопропускання повинен бути не нижче 70%. Щоб водій відчував себе комфортно, можна було без проблем виїжджати за кордон і уникнути штрафу за тонування краще вибирати атермальну плівку. Найсвітліша атермальне плівка – це ідеальний варіант для бічних передніх стекол. З такою плівкою у вас не буде проблем з видимістю в нічний час – вона прозора. Комфорт і захищеність від сонця вам забезпечена – атермальне плівка затримує теплове випромінювання і запобігає проникненню ультрафіолету.

Найголовніша претензія до даного рішення в Україні – це те, що автомобіль не виглядає цілісно з точки зору дизайну. Клеїти атермальне плівку на всю машину не економічно, а якщо взагалі від неї відмовитися, то влітку в машині буде дуже жарко. Але, як писалося вище – все інше компроміс. Чим вище рівень світлопропускання на бічних стеклах, тим комфортніше вам буде їздити особливо в темний час доби.

ГОСТ на тонування задніх стекол

Параметр світлопропускання інших стекол авто не регламентуються законом про тонування, проте є рекомендації з практики. Ідеальним для комфорту в салоні і видимості буде світлопропускання в діапазоні 15% -25%.

Висновок: на заднє скло вибирайте тонировочную плівку посветлее – 25% -40%.

Підведемо підсумки

Висновок такий – оптимальна з усіх боків схема тонування авто така:

  1. Лобове скло без тонування.
  2. Передні бічні – атермальне плівка високої прозорості.
  3. Бічні задні скла, і задні скла оптимально обклеювати тонировочной плівкою зі светопропусканием 15% -25%.

Будь-які інші відхилення від п. 1 і п. 2 порушують закон про тонування і впливають на рівень комфорту і безпеку водія.

І в кінці…

Багато хто знаходить вихід в тонування авто з порушенням закону, але цілісності з точки зору естетичного вигляду авто. В Україні за тонування авто поки не штрафують, але це тимчасова ситуація. Законодавча база вже повністю сформована, а ось, коли її затвердять – це питання часу.

Зрозуміло, що дана схема не зовсім подобається людям з точки зору дизайну. І тут вже кожен вирішує сам – враховувати думку когось зі сторони або думати про свій комфорт або / та безпеки.

Exit mobile version