Site icon Пресса Украины

Компанії українських депутатів виграли тендерів на 4 млрд грн

2017 рік виявився вдалим для українських нардепів. Компанії останніх, а також їх родичів, перемогли у тендерах на загальну суму понад 4 млрд грн. Стало відомо, кому з народних обранців пощастило найбільше.

Новину передає «Преса України».

Представники громадської організації «Антикорупційний штаб» провели розслідування, фігурантами якого стали депутати ВРУ та їх компанії. Як виявилось у 2017 році на державні закупівлі афілійовані з нардепами компанії отримали тендери на 4,1 млрд грн.

Галина Янченко, голова правління «Антикорупційного штабу», уточнила, що мова йде про 12,5 тисяч закупівель. Також встановлено, що на 423 депутатів припадає 2,4 тис. компаній, які пов’язані з ними особисто або з їх родичами.

За словами Янченко, 94% тендерів, під час яких перемогли компанії депутатів, пройшли без конкурсів.

«З 423 депутатів 82 – зі своїми компаніями і компаніями родичів – перемагали на державні закупівлі … 75% всіх закупівель отримали фірми екс-«регіоналів». Зараз вони називаються «Воля народу» та «Опозиційний блок»… На третьому місці в пофракційного розбивці – найбільша фракція – «БПП», – додала керівник оргнізації.

Зокрема, компанії представників «Волі народу» виграли тендери на загальну суму 2 млрд грн, «Опблоку» – 1,1 млрд грн, «БПП» – 616 млн грн. Тим часом представники «Народного фронту» виграли держзакупівлі на суму 50 млн грн, «Відродження» – 21 млн грн, «Самопоміч» – 6 млн грн, «Батьківщина» – 259 тис. грн. Крім того, компанії позафракційних депутатів виграли держзакупівлі на суму 297 млн грн.

«За сумою виграних держзакупівель лідирують компанії заступника голови групи «Воля народу» Степана Івахіва (1,6 млрд грн), народного депутата від «Опблока» Олексія Білого (467 млн грн), члена групи «Воля народу» В’ячеслава Богуслаєва (442 млн грн) , нардепа від «Опблока» Юлії Льовочкіної (433 млн грн), позафракційного Олександра Гереги (274 млн грн)», – уточнили в організації.

До слова, головними організаторами тендерів стали Нацполіція,  «Турбоатом», ДП «Антонов», «Укроборонпром», ДП «Авіакон» та Мукачівське комунальне підприємство «Мукачівводоканал».

Як повідомляось раніше, депутата ВРУ від «Народного фронту» Сергій Пашинський продав ЗСУ вживані БПМ з десятикратним прибутком. Журналісти дізнались, як він реалізував злочинну схему.

 [articles_related] 

Exit mobile version