Site icon Пресса Украины

Порошенка закликали відчепитися від журналістів та пригадати про Павла Шеремета

Учасники публічної дискусії «Загрози свободи слова в Україні» ухвалили резолюцію, в якій закликають українського президента Петра Порошенка відзвітуватися стосовно розслідування убивства журналіста Павла Шеремета і припинити тиск на працівників ЗМІ. Конкретні додаткові звернення адресовані також до спікера ВР Андрія Парубія, судової системи держави, Генпрокуратури та МВС України та Вищої ради правосуддя.  

Новину повідомляє «Преса України». 

Учасники дискусії звернулися до влади і судової системи із вимогою відновити справедливість і перестати тиснути на журналістів. 

«Вимагаємо припинити тиск на журналістів і медіа. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, СБУ, Державна фіскальна служба, Генпрокуратура не повинні бути інструментами силового впливу влади», – ідеться у резолюції. 

Вимоги оформлені і до гарантів країни. 

«Вимагаємо виконати обіцянку, дану в День журналіста 6 червня 2017 року, щодо організації публічного звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета… Від спікера ВР Андрія Парубія – поставити в порядок денний постанову про проведення парламентських слухань щодо загроз свободі слова й безпеці журналістів і провести їх, а також запровадити посаду Уповноваженого ВР з питань свободи слова та безпеки журналістів з широкими повноваженнями контролю за слідством», – зазначено в документі.

Звернення-вимога стосується і Генпрокуратури, МВС, судової гілки влади та Вищої ради правосуддя. 

Так, до Генпрокуратури та МВС поставили вимогу «призначити в керівництві відомств осіб, відповідальних за нагляд за розслідуванням злочинів проти журналістів та публікувати щоквартальні звіти про хід розслідування». 

Від судової гілки влади – забезпечити відкритість судів із розгляду злочинів проти журналістів та запровадити окремий облік відповідної категорії справ і щоквартальну публікацію звітів з розгляду цих справ. А від Вищої ради правосуддя – звітувати про притягнення до відповідальності суддів за порушення прав журналістів у судовому процесі.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року в Києві було підірвано автомобіль. У машині сидів відомий журналіст Павло Шеремет. Чоловік миттєво загинув. Варто зазначити, що саме у той період Шеремет розслідував та публікував офіційні дані про офшорні компанії Петра Порошенка. 

[articles_related]

Exit mobile version