Site icon Пресса Украины

Шестеро журналістів Туреччини доживатимуть своє за гратами

Стамбульський суд виніс вирок над журналістами, які мали причетність до державного перевороту в 2016 році. За це працівників ЗМІ ув’язнили довічно. Інформація про такий вчинок турецької влади миттєво розлетілася по всьому світу. 

Новину передає «Преса України» з посиланням на турецьке агенство Anadolu.

За даними турецьких ЗМІ, ув’язнених журналістів також звинуватили у приналежності до руху FETO, проповідником якого являється Футеллах Гюлен. Анкара вважає організацією Гюлена терористичною. Відтак працівників ЗМІ посадили за грати довічно за «спробу повалення конституційного ладу Туреччини». 

У списку засуджених – професор економіки та журналіст Мехмет Алтан, його брат – журналіст Ахмед Алтан, журналіст Назлі Ілічак. Вони, за даними турецьких правоохоронців, передавали закодовані повідомлення під час трансляції телевізійного ток-шоу за день до путчу в країні, що трапився 2016 року. 

Тим часом турецька влада звільнила іншого журналіста – Деніза Юселя, який працював у виданні Die Welt. 

До слова, турецька влада була готова провести реформу антитерористичного законодавства, аби отримати безвізовий режим з ЄС. Проте у Туреччині сказали, що потребують лишити усе, як є. 

Відмітимо, в Анкарі вирішили перейменувати вулицю, де розміщується посольство США. Мер столиці сказав, що її варто назвати на честь турецької операції в Сирії, спрямованої проти курдів.

Нагадаємо, у ніч із 15 на 16 липня 2016 року в Туреччині відбувся заколот. Спробу державного перевороту підтвердив прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим, який заявив, що під час путчу група військових, використовуючи свої повноваження і зброю, намагалася захопити владу в країні. На вулицях Анкари та у Стамбулі було чутно постріли з вогнепальної зброї,  над столицею літала військова авіація, а у Стамбулі з’явилися танки. Турецькі війська перекрили обидва мости через Босфорську протоку. Тоді ж уночі преса Туреччини оголосила, що збройні сили взяли під контроль усю владу в Туреччині «в ім’я збереження демократичного устрою та дотримання прав людини». Було оголошено комендантські години і воєнний стан. 

[articles_related]

Exit mobile version