Україна продовжує своє повільне наближення до «якісного» євпропейського життя. Вже з наступного року виробників шоколаду зобов’яжуть дотримуватись стандартів та норм ЄС.
Новину передає «Преса України».
Заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева заявила, що з січня 2018 року вступають в силу нові вимоги для виробників шоколаду. Так, якість продукту має відповідати європейській.
«Коли ми говоримо про шоколад і вимоги до його якості та безпеки, зрозуміло, що потрібно починати говорити про вимоги до какао-бобів і те, як вони обробляються та імпортуються в Україну. Тому наказ, який був підписаний ще в 2016 році та вступає в силу з 1 січня 2018 року, дійсно створює для наших споживачів і виробників нове поле, навіть трохи формує і змінює його щодо європейських стандартів», – наголосила Трофімцева.
За її словами, абсолютно всі виробники шоколаду муситимуть дотримуватись європейських норм та стандартів. За її словами, «шоколадом» будуть називати лише продукт з вмістом какао-інгридієнтів не менше 35%. Вона також зауважила, що у молочному шоколаді повинно бути щонайменше 25% какао-продуктів та щонайменше 14% молочних продуктів. Тим часом у білому шоколаді має бути не менше 20% какао-масла та не менше 14% молочних продуктів.
Що стосується шоколадних цукерок, то їх вміст шоколаду мусить становити не менше 25%. Ще одна вимога для українських виробників – припинення використання у шоколадних виробах ароматизаторів шоколаду та молочних продуктів. Заборони на додавання певних видів олій у таку продукцію не буде, проте на упаковках продукту необхідно інформувати споживачів про наявність таких інгридієнтів.
Заступник міністра також зауважила, що такий крок вцілому допоможе Україні наростити експорт шоколадної продукції. Крім того, українські споживачі теж зможуть ласувати якісніші солодощі. Підсумовуючи Трофімцева наголосила, що до кінця 2018 року Мінагрополітики має на меті впровадити близько 150 норм ЄС у сфері безпеки та якості продуктів.
Як повідомлялось раніше, з 1 січня 2018 року селяни не зможуть здавати молоко на переробку у зв’язку з вимогами ЄС. Так, європейські стандарти передбачають продаж у магазинах молока екстра, вищого та першого класу.
[articles_related]