Site icon Пресса Украины

Вчені з’ясували наслідки вживання ЛСД

Швейцарські біологи вперше з’ясували, як «кислота» (ЛСД) впливає на роботу мозку людини. Як виявилось,від вживання наркотику змінюється свідомість. 

Про це повідомляє Current Biology, новину передає «Преса України».

Біологи вперше вивчили те, як змінюється робота мозку під дією діетіламіда лізергінової кислоти (ЛСД). Вони з’ясували, що вона впливає на роботу серотонінових рецепторів в корі мозку, що відповідають за «відчуття себе».

«Коли добровольці брали ЛСД, музика, яку вони до цього вважали безглуздою, раптово починала набувати глибокий особистісний сенс. Схоже, що молекули ЛСД впливають на ланцюжок нейронів в корі на кордоні між півкулями мозку, яка управляє людським самосвідомістю і збої в роботі якої призводять до розвитку шизофренії та інших розладів», – розповіла Катрін Преллер. 

«Кислоту» випадково відкрив відомий хімік Альберт Хоффман в 1938 році під час експериментів зі спорами паразитичного грибка-ріжків. Спочатку ЛСД мали використовувати для хворих з шизофренією, але у 60-х роках минулого століття цей наркотик зі швидкістю поширився серед молоді. ЛСД є своєрідним психоделічним препаратом, адже опісля його вживання людина відправляється в інший, «потайбічни» або «позаземний» світ. Відомо, що «кислота» може викликати як позитивні, так і негативні зміни в психіці людини, через що майже всі країни світу заборонили поширення і виробництво цього наркотику навіть в медичних цілях.

Група вчених з університету Цюриха (Швейцарія) провели один з небагатьох легальних експериментів із застосуванням ЛСД. Вони поставили за мету з’ясувати, яким чином виникають «інопланетні» малюнки або ж галюциногенні картинки в голові у психонавтів. Для участі в експериментів вчені запросили любителів «кислоти», які мали досвід вживання наркотику. Їм запропонували взяти безкоштовно участь у ще одному «тріпі». Добровольців попросили скласти міні-плейлист з трьох улюблених та не улюблених пісень, та вибрати найбільш важливий для них відрізок пісні, довжиною у 20 секунд. Після цього вчені видали їм два папірці, на яких були або ЛСД,  або речовина, блокуюча дію «кислоти», або ж звичайна вода.

Вчені спостерігали за роботою мозку добровольців за допомогою МРТ. Як виявилось, ЛСД має вплив на маленьку групу нервових клітин усередині мозку, розташованих на «шві» між його півкулями. Ці нейрони покриті особливими серотоніновими рецепторами 5-HT2A. Саме з ними вступає у реакцію ЛСД, і у результаті цієї хімічної реакції у свідомості людини виникають нові асоціації. Подібний ефект у свідомості спостерігається у шизофреників, але у них це зумовлено порушенням роботи нервових клітин. ЛСД порушує цілісність сприйняття себе, і тимчасово вводить людину в стан, аналогічний тому, який відчувають шизофреніки. Тобто «кислота» стирає рамки людини, і вона не відчуває себе цілісною. 

Нагадаємо, після схрещення свині та людини вчені отримали 186 химер.

[articles_related] 

Exit mobile version