Site icon Пресса Украины

Вчені виявили у неандертальців схильність до колекціонування

Американські палеоантропологи виявили, що неандертальці у вільний час, тобто коли вони не займались полюванням та боротьбою за виживання, то колекціонували камені певної форми та кольору.

Про це повідомляє Comptes Rendus Palevol. Новину передає «Преса України».

Багато вчених вважають, що неандертальці були позбавлені почуття прекрасного. Але група американських вчених з університету Канзасу (Лоуренс) довела, що неандертальці займались колекціонування, про що свідчить знайдене у печерах різноманітне за формою та кольором каміння. Американці протягом багатьох років плідно співпрацювали зі своїми колегами – хорватськими палеоантропологами, щоб довести, що неандертальці не були «великими й дурними істотами».

Вчені дослідили печеру Хушняково, що розташована неподалік від містечка Крапина. Поряд із знаряддями праці та самооборони було знайдено мало примітну річ, а саме декілька кігтів орлана-білохвоста. Вивчення цих кігтів показало, що неандертальці цілеспрямовано колекціонували їх і робили з них намиста. Отримавши такий результат, вчені вирішили пошукати ще якість прояви естетичного почуття у неандертальців. Один із вчених знайшов гарний шматочок вапняку, який був рожевого кольору та мав червоні прожилки. Це здивувало групу палеонтологів, адже знахідка була не тутешнього виробництва, а найближчі відкладення вапняку знаходились за декілька км від Хушняково.

Вчені проаналізували цей артефакт та дійшли висновку, що неандерталець приніс камінь до себе в печеру, керуючись явно не міркуваннями утилітарного характеру – для виготовлення знарядь праці вапняк абсолютно не придатний. Вчені висунули гіпотезу, що 130 тисяч років тому неандертальці мали схильність до колекціонування, це свідчить про наявністьу  них естетичного почуття.

Нагадаємо, вчені припустили, що перший шовк з’явився у стародавньому Китаї близько 8,5 тисяч років тому. Таку дату археологи отримали, проаналізувавши хімічні сліди шовку в одній з найдавніших стоянок людей в країні.

[articles_related]

Exit mobile version