• «Реформатори» знищують галузь боротьби з епідеміями в Україні – Богомолець
  • Соцпакет для поліцейських і рятувальників розширять – Аваков

Українець встановив світовий рекорд у плаванні (ВІДЕО)

Аня Мартинюк 02 липня 2018, 10:36

Андрій Говоров показав відмінний результат на змаганнях у Римі. Так, він встановив новий світовий рекорд, подолавши дистанцію у 50 метрів.

Новину передає «Преса України».

Український плавець Андрій Говоров встановив світовий рекорд. 1 липня у Римі він подолав дистанцію 50 метрів батерфляєм за 22,27 секунди. Попередній рекорд з 2009 року тримав іспанець Рафаель Муньйос. Так, українцю знадобилось на 0,16 секунд менше, ніж іспанцю.

«Це історія. Я залишив у ній свій слід, щасливий показати щось особливе. Чесно кажучи, в останні роки я тренував вільний стиль. Але тут я пропустив 50 м кролем, тому що був перевантажений. Прийняв рішення проплисти батерфляєм, хоча у цей змагальний період взагалі його не тренував», – прокоментував Говоров.

Варто зазначити, що дистанція 50 метрів не є олімпійською. До слова, 26-річний плавець раніше виграв три етапи серії «Маре Нострум». На третьому турнірі, який проходив у Монте-Карло українець встановив новий рекорд серії, пройшовши дистанцію 22,53 секунди. Попередній рекорд, 22,69 секунд, також належав Говорову.

Довідка: Андрій Говоров народився у Севастополі. Після анексії Криму він продовжив виступи за Україну. Плавець є чемпіоном Європи-2016 на дистанції 50 м батерфляєм. Крім того, він тричі перемагав на цій дистанції на короткій воді. На чемпінаті світу 2017 року він здобув «бронзу» на своїй дистанції, а також проплив другим та третім на чемпіонаті світу на короткій воді. Спортсмен двічі перемагав на юнацьких Олімпійських іграх.